Eberharter wygrał zjazd w Val Gardena

Austriak Stefan Eberharter wygrał w sobotę we włoskiej Val Gardenie zjazd zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Dzięki temu zwycięstwu umocnił się na czele klasyfikacji generalnej PŚ. Austriak prowadzi także w klasyfikacji PŚ w tej konkurencji.

Eberharter, który przed tygodniem wygrał zjazd i supergigant we francuskim Val d'Isere, teraz pokonał trasę zjazdu w czasie 2.01,24. Drugi wynik, gorszy o 0,21 s, uzyskał jego rodak, Michael Walchhofer - 2.01,46. Trzeci, ze stratą 0,26 s, był Norweg Kjetil-Andre Aamodt - 2.01,50. Czwarte miejsce zajął zwycięzca piątkowego zjazdu - Eberharter był w nim czwarty - na tej samej trasie, Włoch Kristian Ghedina - 2.01,56.

W klasyfikacji generalnej PŚ 32-letni Eberharter zgromadził 490 punktów i wyprzedza o 165 pkt Amerykanina Bode Millera, który w piątek i sobotę nie wystartował. W niedzielę obaj zmierzą się w slalomie gigancie, który odbędzie się także w Val Gardenie.