Ruszy budowa stadionu!

LEKKOATLETYKA. Radomski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki podsumował tegoroczne osiągnięcia. Podczas specjalnej gali ROZLA padły dwie ważne dla królowej sportu deklaracje.
Impreza odbyła się w miniony piątek w hali Aga Sport przy ulicy 1905 roku. Organizatorzy zapowiadali, że na gali pojawią się gwiazdy polskiej królowej sportu - z Tomaszem Majewskim i Piotrem Małachowskim na czele. Ostatecznie medalistów Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zabrakło na imprezie w Radomiu, ale i tak byliśmy świadkami niezwykle ważnych wydarzeń. Najpierw prezes ROZLA Zygmunt Malinowski przedstawił liczby, z których wynika, że radomscy lekkoatleci wywalczyli sześć medali imprez rangi mistrzowskiej, zawodnicy uzyskali kilkanaście rekordów okręgu i wreszcie aż 129 sportowców zapracowało na wyższą klasę sportową. Jednak wszystko to przyćmiły informacje, które przekazali obecni na gali członek zarządu województwa mazowieckiego Piotr Szprendałowicz oraz wybitny sportowiec ziemi radomskiej biegacz Grzegorz Krzosek. Oto wicemarszałek Szprendałowicz oznajmił, że wkrótce trudna baza radomskich lekkoatletów ulegnie diametralnej poprawie. - Nie są to już pobożne życzenia, ale konkretne działania. W przyszłorocznym budżecie znajdą się pieniądze na rozpoczęcie budowy nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego w Radomiu - zadeklarował przedstawiciel zarządu Mazowsza.

Z kolei najwybitniejszy w ostatnich latach zawodnik - Grzegorz Krzosek, oficjalnie poinformował o zakończeniu trwającej od 17 lat kariery sportowej.