Wygrana Stali, porażka Siarki

Koszykarze Stali Stalowa Wola przełamali passę trzech porażek z rzędu w I lidze i pokonali Znicz Pruszków 78:68. Siarka Tarnobrzeg przed własną publicznością minimalnie przegrała z Polonią 2011 Warszawa.

O wygranej stalowowolan przesądziła ich bardzo dobra gra w obronie w pierwszych 20 minutach meczu. Przez ten czas rywale zdołali zdobyć tylko 21 punktów i schodząc na przerwę przegrywali już 21:41. Po przerwie miejscowi, prowadzeni przez Bogdana Pamułę, który na początku tygodnia podał się do dymisji, trochę spuścili z tonu, dzięki czemu rywale zmniejszyli rozmiary porażki.

Aż 25 punktów dla Stali zdobył Tomasz Andrzejewski, a po kontuzji wreszcie zadebiutował Maciej Klima.

Nie powiodło się koszykarzom z Tarnobrzega, którzy minimalnie przegrali z Polonią 2011 Warszawa. Przez trzy kwarty obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek i po 30 minutach było 58:57 dla Siarki. W ostatniej odsłonie goście prowadzili już 82:72, ale dziesięć punktów z rzędu zdobyli gospodarze i był remis. W ostatniej minucie dwa rzuty wolne, po faulu Michała Barana, wykorzystał Dardan Berisha, dając Polonii dwupunktowe prowadzenie. Gospodarze w ostatnich sekundach próbowali odmienić losy meczu, ale rzut za trzy punkty Bartosza Krupy nie doszedł celu.

Niedzielne mecze Sokoła Łańcut z ŁKS-em Sphinx Petrolinvest Łódź i MOSiR-u Krosno z Resovią Rzeszów zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety".

Wyniki 15. kolejki:

Stal Stalowa Wola - Znicz Basket Pruszków 78:68. Kwarty: 22:11, 19:10, 17:22, 20:25. Stal: Andrzejewski 25, Wołoszyn 14, Partyka 9 (1), Piechowicz 8, Szczepaniak 2 oraz Szpyrka 11 (1), Klima 5, Lisewski 4, Sobiło 0, Juniak 0. Znicz: Dłoniak 25 (1), Briegmann 9, Czubek 4, Bajer 2, Suliński 2 oraz Ecka 14 (1), Urbaniak 8 (1), Aleksandrowicz 2, Malewski 2, Pacocha 0, Wilkusz 0.

Siarka Tarnobrzeg - Polonia 2011 Warszawa 82:84. Kwarty: 16:12, 13:22, 29:23, 24:27. Siarka: Marciniak 22 (3), Baran 14 (4), Miś 14, Rabka 13, Krupa 8, Wójcik 8 (2), Szczytyński 2, Uriasz 1. Polonia: Berisha 21 (2), Bartosz 21 (1), Śnieg 9 (1), Kołowca 8, Karwowski 7, Jankowski 6, P. Pamuła 6 (2), Mokros 6 (2), Lewandowski 0, Nowakowski 0.

Asseco Prokom II Sopot - Intermarche Zastal Zielona Góra 53:76, AZS PWSZ OSRiR Kalisz - AZS AWF Katowice 82:76, Big Star Tychy - Sudety Jelenia Góra 77:65, Żubry Białystok - MKS Dąbrowa Górnicza 73:80. Mecze Sokół Łańcut - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź i MOSiR Krosno - Resovia Rzeszów zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety".