Pół meczu koszmaru Energi na parkiecie mistrzyń

Aż 22 punkty - taka była różnica po pierwszej połowie pojedynku koszykarek Energi w Krakowie z Wisłą/CanPack. W tym momencie mecz praktycznie się skończył - gospodynie były pewne zwycięstwa.
Wisła/CanPack pokonała torunianki mimo, że liderki drużyny grały niewiele. Dominique Canty była na parkiecie przez 22 minuty, Candice Dupree - kilkadziesiąt sekund dłużej. Więcej nie potrzebowały, bo już po pierwszej połowie spotkania było widoczne, że Energa nie ma szansy na sprawienie takiej niespodzianki, jak w poprzednim sezonie. Wtedy toruński zespół sensacyjnie pokonał krakowianki w ich hali.

Tym razem Wisła/CanPack już w pierwszej kwarcie pokazała, dlaczego jest najlepszym polskim zespołem ostatnich lat. Krakowianki zdominowały walkę pod tablicami, skutecznie kończyły większość akcji i po 10 minutach prowadziły aż 27:12. Później jeszcze bardziej podwyższyły przewagę, a kiedy dopiero w drugiej połowie pozwalały toruniankom na większą swobodę w ataku.

W Enerdze brakowało wsparcia dla środkowej Jacqueline Moore, która bezlitośnie przegrywała walkę o zbiórki z krakowianką Eweliną Kobryń (ta miała ich aż 15 przy zaledwie 3 ze strony Amerykanki i 9 innej podkoszowej torunianek, Patrycji Gulak). Gospodynie znakomicie ograniczyły możliwości w ataku byłej zawodniczki Wisły, Moniki Krawiec. Liderka Energi zdobyła zaledwie 7 punktów.

- Schodząc do szatni prowadziliśmy 22 punktami. To wybiło zespół z Torunia z uderzenia - komentował po meczu trener Wisły/CanPack Wojciech Downar-Zapolski. Elmedin Omanić, szkoleniowiec Energi, a w przeszlości krakowianek komentował: - Dla nas, biorąc pod uwagę skuteczność, był to chyba najgorszy mecz w rozgrywkach.

Wynik meczu

Wisła - Energa 78:64

Kwarty: 27:12, 19:12, 18:21, 14:19

Energa: J. Moore 19, Gulak 10, Tłumak 10 (3), S. Moore 8, Krawiec 7, Waligórska 4, Chaney 2, Żyłczyńska 2, Jasnowska 2

Pozostałe wyniki: Finepharm Jelenia Góra - ROW Rybnik 67:74, Odra Brzeg - Duda Leszno 59:67, ŁKS Łódź - AZS Gorzów 63:68, Lotos Gdynia - MUKS Poznań 94:69