Sport.pl

Piłkarze zagrają dla Krzysztofa Piszczka

W niedzielę w Skawinie zostanie rozegrany charytatywny turniej piłkarski dla Krzysztofa Piszczka, byłego zawodnika Cracovii i Wisły, który jest chory na raka
Piszczek występował w juniorach Wisły i pod wodzą trenera Wojciecha Stawowego zdobył złoty medal mistrzostw Polski. W 2003 r., gdy wraz z Cracovią świętował awans do II ligi, dowiedział się o ciężkiej chorobie. Już dwa razy pokonał ją po chemioterapii w Poznaniu i Monachium. Po nieudanym powrocie na boisko został przy piłce jako trener Kmity Zabierzów i Mogilan. Reemisja choroby zmusiła go do ponownego leczenia poza granicami kraju.

W niedzielę dla Piszczka zostanie rozegrany turniej z udziałem 12 drużyn. Początek o godz. 9 w hali przy ul. Konstytucji 3 Maja 4. Udział zapowiedzieli m.in. Tomasz Frankowski, Kazimierz Węgrzyn, Marcin Kuźba, Łukasz Skrzyński i Piotr Giza. O godz. 15 odbędzie się licytacja pamiątek Cracovii, Wisły, Polonii, Legii, Lecha i Realu.

Środki finansowe zebrane podczas zawodów zostaną przekazane na leczenie piłkarza. Pieniądze dla zawodnika można wpłacić też na konto bankowe: 32124044611111000046607391 z dopiskiem: "Dla Krzyśka". Wstęp na turniej kosztuje pięć zł.