Kluby z ekstraklasy chcą ostrowiecką młodzież

Pięciu zawodników MKS-u KSZO-Junior otrzymało zaproszenia na testy do klubów ekstraklasy. Czterech z nich sprawdzi lider - poznański Lech.

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynęNa dwudniowe testy (w piątek i w sobotę) do "Kolejorza" udają się 18-letni Mateusz Głodek i Piotr Gardynik oraz o rok młodsi Daniel Dybiec i Konrad Wacker. Umiejętności dwóch ostatnich i ich rówieśnika Jakuba Kapsy w środę sprawdzała też Cracovia.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami ostrowiecki klub rozpoczął przegląd kadry i rozwiązuje kontrakty z tymi, którzy jesienią nie spełnili oczekiwań. Pierwszy z Ostrowcem pożegnał się młody Mateusz Bigosiński (ani minuty w drugiej lidze), następni mają być Adrian Sadowski, Kamil Puchała, Robert Speichler i Vladimir Kaluderović. - Druga liga ich przerosła. Przypadek Speichlera jest trochę inny. Ma umiejętności, nawet pierwszoligowe, ale nie rozumie, że w niższych ligach oprócz techniki trzeba pokazać przede wszystkim cechy wolicjonalne - mówi Wiesław Wojno, trener KSZO.

Dla niego i dla przyszłości ostrowieckiego zespołu piątek może być przełomowy. Po południu w urzędzie miasta ma dojść do kolejnego, ale najpewniej ostatniego spotkania prezydenta Jarosława Wilczyńskiego z miejscowymi biznesmenami zainteresowanymi odkupieniem udziałów w klubie.