AZS po raz ostatni

PIŁKA RĘCZNA. Po raz ostatni w tym roku na parkiet wybiegną piłkarze ręczni AZS-u Politechniki Radomskiej w rozgrywkach pierwszej ligi. Podopieczni Romana Trzmiela zmierzą się z zespołem MTS Chrzanów.
"Wypadek przy pracy" - tak w skrócie można skomentować występ akademików przed tygodniem w spotkaniu w Końskich. O porażce radomian zadecydowała przede wszystkim słaba skuteczność w ataku. Od tego elementu, czyli dyspozycji naszych najskuteczniejszych zawodników, będzie zależało, w jakich nastrojach zakończą pierwszą rundę rozgrywek.

Zespół z Chrzanowa nie należy do ligowych potentatów, a w spotkaniach wyjazdowych podopieczni Adama Piekarczyka nie zdobyli jeszcze kompletu punktów.

Mimo ósmego miejsca w tabeli I ligi rywali zdecydowanie nie należy lekceważyć. Po niezbyt udanej rundzie w ostatnich dwóch spotkaniach zawodnicy MTS-u zanotowali zwyżkę formy.

Najpierw po wyrównanym meczu szczypiorniści z Chrzanowa postraszyli wicelidera - zespół ASPR Zawadzkie, minimalnie ulegając 24:25, by w następnym spotkaniu odprawić Wisłę Sandomierz różnicą pięciu bramek.

Mocnym punktem rywali jest przede wszystkim bramkarz tego zespołu Piotr Rokita oraz mający na swoim koncie 49 trafień - rozgrywający Adam Kruczek.

W zespole Politechniki trener Roman Trzmiel będzie mógł skorzystać z usług wszystkich swoich zawodników. W pojedynku z MTS-em kibice szczególnie liczą na Michała Kalitę i Macieja Sieczkowskiego, którzy są najskuteczniejszymi zawodnikami naszego zespołu. Kalita z dorobkiem 66 trafień jest wiceliderem w klasyfikacji strzelców, Sieczkowski natomiast może pochwalić się jednym z największych współczynników skuteczności, jeśli chodzi o egzekwowanie rzutów karnych.

- Chcemy koniecznie wygrać spotkanie kończące pierwszą rundę rozgrywek I ligi, aby mieć spokojną zimę i nie tracić dystansu do lidera. Jeżeli skuteczność w ataku będzie na poziomie przynajmniej 50 proc., to o wynik jestem spokojny - mówi Karol Drabik, bramkarz radomskiego zespołu.

Akademicy, którzy w dotychczasowych dziesięciu spotkaniach legitymują się bilansem pięciu zwycięstw, trzech remisów i dwóch porażek, zajmują trzecie miejsce i do prowadzącego POWEN-u Zabrze tracą cztery punkty. Początek rywalizacji w hali Politechniki o godz. 18.30.

Pozostałe mecze 11. kolejki: Wisła Sandomierz - NMC Powen Zabrze, ASPR Zawadzkie - CHKS Łódź, Gwardia Opole - KSSPR Końskie, Unia Tarnów - Olimpia Piekary Śląskie, AZS AWF Biała Podlaska - Żagiew Dzierżoniów.