Energa w półfinale Eventim Cup, choć grały rezerwy

Toruńskie zawodniczki po raz drugi wygrały z MUKS Poznań i awansowały do półfinału Eventim Cup. Rywalem Energi w walce o finał będzie ŁKS Siemens AGD Łódź.
Po wysokim zwycięstwie na własnym parkiecie trener Omanic zdecydował, że w rewanżu zagrają głównie dotychczasowe zmienniczki. Monika Krawiec i Patrycja Gulak nie pojechały nawet na mecz. Natomiast Amerykanki pojawiły się na parkiecie jedynie na kilka minut.

Już w pierwszej kwarcie torunianki zdeklasowały zespół MUKS wygrywając 35:15. Bardzo dobrze w ekipie Energi spisała się Patrycja Bajerska, która zdobyła 14 punktów i zanotowała 10 zbiórek. Świetnie grą toruńskiej drużyny kierowała za to Natalia Waligórska, która uzyskała 17 "oczek".

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Eventim Cup odbędzie się 28 stycznia 2009 roku w Toruniu, natomiast rewanż 4 lutego w Łodzi.