Piłka nożna. Włodar walczy o pieniądze za Błaszczykowskiego

- Częstochowski Włodar wciąż walczy o pieniądze z Borusii Dortmund za transfer Jakuba Błaszczykowskiego. - Złożyliśmy już wszystkie dokumenty - mówi wiceprezes klubu Edward Flis
Wiceprezes IV-ligowego Włodara nawiązał kilka tygodni temu współpracę z kancelarią prawniczą z Krakowa, która ma pomóc zdobyć pieniądze za transfer Jakuba Błaszczykowskiego z Wisły Kraków do Borusii Dortmund. Flis powołuje się na przepisy FIFA, które mówią, że jeśli zawodnik przechodzi z kraju do klubu zagranicznego, to nabywca powinien zapłacić 5 proc. sumy transferu klubom, które brały udział w wyszkoleniu zawodnika. A Błaszczykowski trenował i grał w przy Sabinowskiej przez dwa sezony. Włodar walczy więc o 1 proc. z sumy rzędu od 2,8 mln do 3,3 mln euro, czyli o co najmniej 100 tys zł.

- Cały czas jestem w kontakcie z prawnikiem, który prowadzi naszą sprawę - dodaje Flis. - Przekazaliśmy do niemieckiego klubu komplet dokumentów. Teraz czekamy na odpowiedź. Mamy świadomość, że to może trochę potrwać. A jeśli wszystko będzie się przeciągać w czasie, to sprawa z pewnością trafi do FIFA. Liczymy, że finał będzie dla nas korzystny. Taki zastrzyk finansowy z pewnością bardzo by nam się przydał. Tym bardziej że zajmujemy wysokie miejsce przed rundą rewanżową i mamy realne szanse na włączenie się do walki o awans do III ligi.