Walka Tomasza Adamka w Kielcach?

- Jest szansa na organizację w Kielcach walki bokserskiej na najwyższym poziomie - zapowiada prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
To efekt wizyty władz miasta i piłkarzy Korony w Stanach Zjednoczonych. Wojciech Lubawski odbył na Wschodnim Wybrzeżu tournée po sześciu klubach polonijnych z jednym z najbardziej znanych na świecie polskich bokserów, mistrzem świata, 32-letnim Tomaszem Adamkiem (w zawodowej karierze przegrał tylko jedną walkę, a wygrał 35). - Przez konferansjera byliśmy przedstawiani jako goście specjalni, potem każdy mówił kilka zdań. To była świetna promocja miasta - opowiada prezydent Kielc. To wtedy z trenerem Andrzejem Gmitrukiem ustalili, że w przyszłym roku Tomasz Adamek mógłby walczyć w Kielcach. To na razie pomysł. - Pan Gmitruk nawiązywał w rozmowie do historii kieleckiego sportu, był zainteresowany organizacją takiej imprezy - dodał Lubawski.

W Kielcach we wrześniu tego roku udało się zorganizować walkę o najwyższą stawkę. Rafał "Wojownik" Jackiewicz w hali na Krakowskiej zdobył tytuł mistrza Europy federacji EBU w wadze półśredniej (66 kg), pokonując jednogłośnie na punkty czempiona Jacksona Osei Bensu (Belgia).

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę