Dawid "Cygan" Kostecki walczy w Kętrzynie

Jestem w doskonałej formie. Wystarczy, żeby znokautować przeciwnika, ale jak będzie, zobaczymy - mówi Dawid "Cygan" Kostecki, który podczas sobotniej gali boksu zawodowego w Kętrzynie w walce wieczoru zmierzy się z Kenijczykiem Samsonem Onyango.
Onyango ma przydomek "Młot", a o jego potężnym uderzeniu świadczy dotychczasowy dorobek. Kenijczyk stoczył 19 walk zawodowych, 17 wygrał, a aż 12 przed czasem. - Ma wielką wytrzymałość i mocne, nokautujące uderzenie. Jestem przekonany, że jest bardzo wymagającym przeciwnikiem i wychodzi do ringu, by wygrać. Do tego jak na wagę półciężką jest wysoki, bo mierzy 190 centymetrów - mówi Dawid Kostecki, ale zaznacza, że sam jest w doskonałej formie. - Nie nawalczyłem się wiele podczas gali w Kielcach, bo rywal szybko się poddał, jeszcze w pierwszej rundzie, więc mam wielki głód walki. Mimo tego do sobotniej gali przygotowywałem się tak samo intensywnie, jakbym w Kielcach stoczył pełny pojedynek - mówi.

Sposób na Kenijczyka? - Jest wyższy ode mnie, więc będę musiał pamiętać o tym, by skracać dystans. Z tego co wiem, on lubi zadawać ciosy podbródkowe, więc też będzie dążył do półdystansu. Dlatego ja będę miał okazję na zadanie nokautującego uderzenia i zakończenia walki przed czasem - tłumaczy Kostecki. Jego walka jest zakontraktowana na 10 rund.

W kętrzyńskiej gali, zorganizowanej przez grupę boksu zawodowego Bullit KnockOut Promotions, kibice boksu będą mogli także zobaczyć byłego młodzieżowego mistrza świata federacji WBC w wadze do 91 kg Paweł Kołodzieja. "Harnaś" zmierzy się z twardym i doświadczonym w bojach z czołówką europejskiej kategorii junior ciężkiej Jean-Claudem Bikoi. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk zmierzy się w walce pokazowej z Węgrem Oliverem Rubinem. Były czempion federacji IBF kategorii cruiser szykuje się do zaplanowanej na marzec walki z Giacobbe Fragomenim o mistrzostwo świata organizacji WBC. Podczas gali do ringu wyjdą także: aktualny mistrz WBC wagi junior ciężkiej Tomasz Hutkowski, międzynarodowy mistrz Polski wagi półciężkiej Grzegorz Soszyński, doświadczony półśredni Krzysztof Bienias i półciężki Jarosław Hutkowski.