Radwańska w piątce najlepszych - typują Amerykanie

?Gra bardzo sprytny, inteligentny tenis. Jeśli będzie dalej się tak rozwijać i nabierze pewności siebie, może być nawet w pierwszej piątce na świecie" - tak pisze o perspektywach dla Agnieszki Radwańskiej na 2009 r. renomowany portal amerykańskiej telewizji Fox Sports.
Forbes - Federer piąty wśród nabogatszych »

Fox prognozuje, co może spotkać pierwszą dziesiątkę kobiecego tenisa w nadchodzącym sezonie. W zestawieniu Radwańska wypada bardzo pozytywnie. "To jedyna nastolatka w dziesiątce. Jest znacznie silniejsza, niż można by sądzić po uśmiechu, który zawsze gości na jej twarzy. Nie ma jakiegoś specjalnego arsenału potężnych zagrań, ale gra bardzo sprytny, inteligentny tenis. Na tym etapie nie jest jeszcze materiałem na zwyciężczynię Szlema, ale jeśli będzie dalej się rozwijać i nabierze pewności siebie, awans do pierwszej piątki nie jest wykluczony" - pisze Fox Sports.

Portal nie przesądza, kto może być w przyszłym roku numerem jeden. Sporo ciepłych słów pada pod adresem sióstr Williams i Dinary Safiny. Fox zastrzega jednak, że nigdy nie wiadomo, czy Serena i Venus będą miały motywację do gry na najwyższym poziomie. Duży znak zapytania pojawia się też nad Marią Szarapową: "Jeśli nie wyleczy kontuzji ramienia i nie będzie mogła dobrze serwować, może mieć kłopoty z utrzymaniem się w czołówce". Zdaniem Amerykanów to może być rok Any Ivanović, o ile Serbka bardziej skoncentruje się na tenisie. Musi jednak lepiej wytrzymywać psychicznie status czołowej tenisistki, co w tym roku nie do końca się udało. Jej rodaczka Jelena Janković jest według Foxa zbyt podatna na kontuzje i gra zbyt defensywnie. Utrzymanie pozycji liderki nie będzie więc łatwe.

Agnieszka Radwańska zacznie nowy sezon w drugim tygodniu stycznia od turnieju w Sydney. - Awans do pierwszej piątki to nasz cel na nowy sezon - mówił już kilka tygodni temu Robert Radwański, jej trener i ojciec.

"Roger Federer przedarł się na listę 300 najbogatszych mieszkańców Szwajcarii. 200 milionów franków zarobione na tenisie dają mu tak odległą pozycję, bo sport nie jest po prostu branżą, na której łatwo dorobić się pierwszego miliarda." Więcej na blogu Jakuba Ciastonia >

Siostry Radwańskie wypoczywają w Egipcie. I do tego w bikini.Po Bandzie.pl >

Agnieszka Radwańska wygrała w tym roku na korcie 1,6 miliona dolarów. Daje jej to 10. miejsce na liście najlepiej zarabiających tenisistek Więcej w Sport.pl >

Radwańska dziesięciokrotnie okrążyła Ziemię Więcej na blogu Jakuba Ciastonia »