Cyzio zastąpił Szostka na stanowisku prezesa

Jan Cyzio zastąpił Alfreda Szostka na stanowisku prezesa sekcji żużlowej Stali Rzeszów. Ustępujący prezes podjął taką decyzję ze względu na obecność syna Mateusza w drużynie Rzeszowa.
Do zmiany tej doszło na pierwszym zebraniu zarządu sekcji żużlowej rzeszowskiego klubu. - Od momentu wybrania mnie na prezesa dostałem wiele sygnałów, że moja osoba będzie faworyzować syna w drużynie. W trosce o jego żużlowy rozwój oraz jasną sytuację w zarządzie lepiej będzie, jak zostanę jego członkiem. Jednocześnie chciałem podziękować kolegom z zarządu za udzielone mi zaufanie, jednak jestem pewien, iż moja decyzja będzie lepsza dla całej drużyny oraz mojego syna Mateusza - tłumaczył powody swojej decyzji Szostek. Przypomnijmy, że Alfred Szostek został wybrany na prezesa w miniony piątek.

W tej sytuacji nowym prezesem sekcji został Jan Cyzio, współwłaściciel firmy Polkemic. Wiceprezesami są Jerzy Krzeszowski oraz Zbigniew Polak. Członkami sekcji zostali Alfred Szostek oraz Bartosz Kostecki.

- Cały czas czekamy na ostateczną decyzję firmy, która ma zostać sponsorem strategicznym naszej drużyny. Poza tym prowadzimy rozmowy z kolejnymi zawodnikami, a także myślimy o zatrudnieniu trenera, który prowadziłby pierwszą drużynę oraz zajął się szkółką - mówi Jacek Ziółkowski, kierownik rzeszowskiej drużyny.

Franc wraca do Krosna

Czech Josef Franc będzie w przyszłym sezonie reprezentował barwy drugoligowego KSM-u Krosno. 29-letni żużlowiec był już zawodnikiem krośnieńskiego klubu w 2002 roku. Franc był także w kadrze drużyny z Krosna rok później, ale nie wystąpił w żadnym meczu. Przypomnijmy, że wcześniej umowy z II-ligowcem z Krosna podpisali Czesi Richard Wolff i Michael Hadek, Bartosz Kasprowiak, Mateusz Kowalczyk oraz Duńczyk Claes Nedermark.