Od toruńskiej florecistki lepsza tylko Gruchała

Największy sukces w seniorskiej karierze toruńskiej florecistki. Hanna Łyczbińska zajęła drugie miejsce w inauguracyjnej rundzie Pucharu Polski.

Lepsza od zawodniczki Budowlanych była jedynie najsłynniejsza polska florecistka, Sylwia Gruchała. Łyczbińska, uważana za wielki talent w młodzieżowej szermierce, coraz lepiej radzi sobie w rywalizacji ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami.

18-latka pokonała m.in. medalistkę mistrzostw Polski i reprezentantkę kraju, Magdalenę Mroczkiewicz. Pokonana zeszła z planszy dopiero w finale, kiedy różnicą trzech punktów (4:7) uległa Gruchale.

W Pucharze Polski walczyły także inne zawodniczki toruńskiego klubu: Martyna Jelińska (7. miejsce), Marta Hausman (9), Patrycja Sarnowska (22), Marta Łyczbińska (22), Emilia Rygielska (23), Marta Theim (33).