Rosną długi Polonii Warszawa

PRZEGLĄD PRASY: Polonia Warszawa wypowiedziała umowę na użytkowanie stadionu przy Konwiktorskiej. Józef Wojciechowski, właściciel klubu, zapowiada, że "Czarne Koszule" mogą grać w innym mieście - informuje "Przegląd Sportowy".
Frankowski w Polonii? »

Powodem wypowiedzenia umowy przez Polonię są wysokie koszty użytkowania stadionu należącego do Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - My również wypowiedzieliśmy umowę, gdyż klub nie realizował wszystkich warunków, także finansowych Chcemy dojść do porozumienia, chcemy działać dla dobra warszawskiego sportu, ale wysoka pozycja Polonii w tabeli też do czegoś zobowiązuje - mówi Janusz Kopaniak, dyrektor WOSiR.

Jeśli strony szybko nie osiągną porozumienia, to rundę wiosenną "Czarne Koszule" będą musiały rozegrać na innym obiekcie, niż ten przy ulicy Konwiktorskiej. Wojciechowski już od dawna twierdzi, że jego zespół wcale nie musi grać w stolicy.

Stadion nie jest jedynym problemem Polonii. Wojciechowski nie płci agencji ochroniarskiej i za wynajem autokarów dla piłkarzy. Ta pierwsza zapowiedziała złożenie sprawy do sądu.