Sport.pl

Tajemnicza niespodzianka dla Wojciecha Grzyba

Kapitan Ruchu po raz trzeci zorganizował turniej charytatywny Piłkarze dzieciom.
W blisko tysięcznym tłumie, który zasiadał na trybunach mysłowickiej hali, najważniejszych było tak naprawdę kilkanaścioro dzieci. To wychowankowie mysłowickiego domu dziecka, dla którego po raz kolejny zagrali Wojciech Grzyb i jego przyjaciele.

Po sobotniej wpadce Ruchu we Wrocławiu można było mieć wątpliwości, czy kibice dopiszą. - Oni nigdy nie zawodzą. Nie rozpieszczaliśmy ich jesienią, ale oni są z nami na dobre i na złe - uśmiechał się kapitan niebieskich, patrząc na wypełnione po brzegi trybuny. Na zaproszenie Grzyba odpowiedziały cztery drużyny: kibiców, hokeistów Naprzodu Janów, Gwiazd Ligi i oczywiście Ruchu.

- Może wreszcie coś wygram - żartował Michał Probierz. Ślązak z Bytomia, a dziś trener Jagielloni Białystok ciągle żył sobotnią porażką w Zabrzu. - Dla mojej drużyny liga powinna skończyć się dwa tygodnie wcześniej - wzdychał.

Mariusz Śrutwa, który bierze udział w turnieju od jego pierwszej edycji, zauważył, że czegoś mu brakuje. - Ta impreza jest na wskroś niebieska. Trochę dziwne, że w jego organizację nie wpisuje się Ruch. Brakuje mi tej charakterystycznej "R-ki" - zawiesił głos. Piłkarze jeszcze nie zaczęli rywalizacji, a Grzyb już cieszył się, że udało mu się zebrać 9 tys. zł. - Mam nadzieję, że po zsumowaniu trzech imprez pochwalimy się, że przekazaliśmy dzieciakom 50 tys. zł - mówił.

Dzieci nie przyszły na niedzielny turniej z pustymi rękami. Kapitan niebieskich otrzymał własny portret przygotowany specjalnie na tę okazję. - Trzymaliśmy naszą niespodziankę do końca w wielkiej tajemnicy - uśmiechała się Katarzyna Wolwiak, dyrektorka mysłowickiego ośrodka.

Także dzięki akcji Grzyba tuż obok domu dziecka powstaje boisko. - W przyszłym roku chcemy zorganizować huczne otwarcie. Oczywiście, że zaprosimy piłkarzy Ruchu - zapewniła Wolwiak.

Turniej wygrał zespół Przyjaciele Wojtka Grzyba, który pokonał w finale Gwiazdy Ligi 7:3. "Gazeta" była patronem medialnym imprezy.