I liga siatkarek: AZS KSZO od 2:0 do 2:3

Kapitalny, stojący na bardzo wysokim poziomie, mecz w Ostrowcu. Rozgrywające najlepszy mecz w sezonie gospodynie bliskie sensacji, ale ostatecznie tylko z jednym punktem.

Pierwsze dwie partie spotkania w wykonaniu ostrowczanek było koncertowe. Co chwila bombami z ataku "częstowała" rywalki Natalia Wardzińska, na środku nie do zatrzymania była Aleksandra Król. Obie swobodę przy wykańczaniu akcji zawdzięczały znakomicie oszukującej blok Piasta rozgrywającej Alicji Leszczyńskiej. W obu setach faworyt ze Szczecina ani razu nie wyszedł na prowadzenie. Problemy rozpoczęły się od trzeciej odsłony, choć bynajmniej nie z powodu słabszej postawy AZS-u KSZO. Przyjezdne ustabilizowały przyjęcie, poprawiły zagrywkę. Ostrowczanki potrafiły jednak przy stanie 11:16 zdobyć pięć punktów z rzędu i doprowadzić w efekcie do gry na przewagi. Niewykorzystane meczbole (26:25 i 27:26) ostatecznie się zemściły. Piast wyszedł zwycięsko także z kłopotów w czwartym secie (przegrywał już 19:21 i 20:22), a w tie-breaku już dominował.

W sobotę AZS KSZO jedzie do Mysłowic na pojedynek z tamtejszym MOSiR-em.

AZS KSZO Ostrowiec - Piast Szczecin 2:3 (25:20, 25:18, 28:30, 24:26, 10:15)

AZS KSZO: Leszczyńska, Seta, Król, Wardzińska, Żalińska, Kosiorowska, Soja (libero) oraz Świerszcz, Maj, Mojżyszek.