Łodzianki nadal na dnie tabeli

Koszykarki ŁKS Siemens przegrały po raz trzynasty w tym w sezonie. Porażką zakończył się też mecz PTK Aflofarmu Pabianice

Do Leszna łodzianki pojechały bez chorej Olgi Żytomirskiej, ale za to z wracającą do zdrowia po kontuzji Ladą Kowalenko, która przebywała na parkiecie niecałe 3 min. W pierwszych minutach ełkaesianki zaskoczyły rywalki, czego efektem było prowadzenie 6:0. Koszykarki z Leszna nie dawały jednak za wygraną. Za sprawą kilku kontr i błędów łodzianek po kilku minutach nie tylko odrobiły straty, ale też objęły prowadzenie 9:8.

Dzięki skutecznej grze Edyty Koryzny ŁKS Siemens pod koniec drugiej kwarty zniwelował straty do jednego punktu, ale po chwili z dystansu trafiła Aleksandra Drzewińska i Duda wygrywała 38:34. Następna część gry nie różniła się zbytnio od poprzedniej - nadal trwała wymiana ciosów. W ŁKS Siemens wyróżniającymi się zawodniczkami były Koryzna, Sylwia Wlaźlak oraz Dorota Sobczyk.

Jeszcze na początku ostatniej kwarty łodzianki mogły mieć nadzieję ma korzystny wynik, jednak agresywna obrona gospodyń, straty łodzianek w ataku i zejście za pięć przewinień Alicji Perlińskiej i Olgi Dubrowiny, nie pozwoliły skutecznie odpowiedzieć na kolejne punkty koszykarek Dudy.

Duda Leszno - ŁKS Siemens 79:67

Kwarty: 22:16, 16:18, 23:21, 18:12

ŁKS Siemens: Koryzna 23, Wlaźlak 16, Sobczyk 14, Dubrowina 7, Kenig 4, Perlińska 3.

Na własne życzenie

Wygrać nie udało się też koszykarkom PTK Aflofarm Pabianice. Tym razem podopieczne trenera Sławomira Depty nie sprostały u siebie Odrze Brzeg, z którą walczą o utrzymanie w ekstraklasie. Po przegranej pierwszej kwarcie pabianiczanki nie poddały się i rzuciły do odrabiania strat. Dzięki rzutom Leony Jankowskiej, Marzeny Głaszcz i Wiktorii Mirczewej w następnych częściach wynik oscylował wokół remisu. Niesamowitą dramaturgię spotkanie przybrało w trzeciej kwarcie, w której pabianiczanki nie potrafiły utrzymać ośmiopunktowej przewagi. Gospodynie w ostatniej części popełniły niewyobrażalne błędy, dlatego przegrały na własne życzenie praktycznie wygrany mecz.

PTK Aflofarm Pabianice - Odra Brzeg 66:69

Kwarty: 15:17, 19:14, 15:18, 17:20

PTK Aflofarm: Mirczewa 17, Głaszcz 15, Jankowska 13, Bogacka 12, Proszczenko 5, Szemraj 2, Piestrzyńska 2.

Nie było niespodzianki

Koszykarki Widzewa zwycięstwem zakończyły pierwszą rundę sezonu zasadniczego w pierwszej lidze. Podopieczne trenerki Daivy Jodeikaite rozegrały jedno z lepszych spotkań w tym sezonie. Nie tylko pewnie wygrały wszystkie kwarty z Ostrovią, ale także popisały się dobrą skutecznością w rzutach za trzy punkty - aż osiem razy trafiały do kosza. Autorką połowy z tych rzutów była Monika Kopeć, która obok Marty Hylewskiej była najlepszą zawodniczką gospodyń.

Widzew - Ostrovia Ostrów 86:67

Kwarty: 16:13, 22:18, 22:18, 26:18

Widzew: Hylewska 22, Kopeć 16, Spychała 11, Okulska 10, Polit 7, Przybysz 7, Rajkowska 7, Jędrzejewska 2, Michalak 2, Świderek 2.