Jeśli Lato nie załatwi Obraniaka dla reprezentacji, to...

PRZEGLĄD PRASY. Ludovic Obraniak, 24-letni pomocnik francuskiego Lille już rok temu deklarował, że chce grać dla Polski. Jeśli jednak o wydanie zezwolenia w FIFA nie powalczy prezes PZPN, nasza reprezentacja bezpowrotnie straci tego utalentowanego zawodnika - alarmuje ?Polska?
Wisła szuka bramkarza. Fin zastąpi Pawełka? »

- Obraniak jest fenomenalny, kapitalnie się rozwija - twierdzi odpowiedzialny w PZPN za wyszukiwanie w Europie talentów z polskim rodowodem Maciej Chorążyk - Śmiem twierdzić, że w naszej kadrze byłby to poziom Kuby Błaszczykowskiego. Na lewym skrzydle nie ma dziś w Polsce lepszego piłkarza. Obraniak prezentuje w obecnym sezonie naprawdę wysoką formę. W lidze strzelił już sześć goli, co daje mu szóstą pozycję na liście najbardziej bramkostrzelnych piłkarzy Ligue 1. Zaliczył też pięć asyst. Trzy razy znalazł się w jedenastce kolejki.

Wciąż jednak nie wiadomo, czy otrzyma szansę gry w reprezentacji Polski. Jego menadżer daje mu na to zaledwie 20 procent szans. Sam Chorążyk przyznaje także, że faktycznie są z tym duże problemy, gdyż FIFA od dobrych paru miesięcy nie ma czasu zająć się tą sprawą. - Nie jest łatwo załatwić pozwolenie gry w naszej kadrze dla Obraniaka - mówi Chorążyk. - Wprawdzie zebraliśmy wszystkie niezbędne dokumenty i wysłaliśmy oficjalne pismo do FIFA, ale wciąż czekamy na odpowiedź. Omar Ongoro, zajmujący się w FIFA tą sprawą, najwidoczniej ma co innego na głowie.

Sugeruje także, że gdyby w sprawie Obraniaka interweniował osobiście prezes PZPN, Grzegorz Lato wszystko ułożyłoby się znacznie szybciej. Prezes obiecał, że zrobi wszystko, co w jego mocy.

Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek » - reklama