Ancelotti: Milan bez transferów

- Transfery w styczniu? Na 100 procent wykluczam nasz udział - powiedział trener Milanu na wtorkowej konferencji prasowej przed meczem Pucharu Włoch z Lazio.
Miccoli: Z Milanem dam z siebie wszystko »

Ancelotti nie chce kupować żadnych piłkarzy mimo słabych ostatnio wyników drużyny. Milan przegrał w ostatniej kolejce z Palermo 1:3, a w zeszłotygodniowym meczu Pucharu UEFA z Portsmouth dopiero w doliczonym czasie gry uratował remis 2:2. Wygląda więc na to że dwumiesięczne wypożyczenie Davida Beckhama z LA Galaxy będzie jedynym wzmocnieniem Milanu w styczniu.

Ancelotti odniósł się też do przyznania Cristiano Ronaldo "Złotej Piłki" - Główny wpływ na wygraną w tym plebiscycie mają zdobyte trofea, zwłaszcza Liga Mistrzów. W każdym razie Ronaldo jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie - powiedział. Komentując niskie miejsca piłkarzy z ligi włoskiej wyjasnił - Kaka wygrał w zeszłym roku. Ibrahimović jest mocnym kandydatem do zwycięstwa w przyszłości. We włoskiej piłce większą uwagę przykłada się do gry zespołowej niż indywidualnej.