Były prezes PLP wyprowadził 100 tys. złotych. Lato nie komentuje

PRZEGLĄD PRASY: Ryszard Adamus, członek zarządu PZPN, wyprowadził ze związkowej kasy 100 tys. złotych. Dokonał tego w ciągu 25 dni urzędowania - pisze "Polska".
Adamus, od 5 sierpnia prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej, chciał być wiceprezesem PZPN ds. piłki profesjonalnej. Udało mu się jedynie dostać do 18-osobowego zarządu związku. Po 25 dniach od wyborów podał się do dymisji ze względu na kłopoty ze strunami głosowymi. Zrezygnował zarówno z zarządu PZPN, jak i prezesury PLP.

W rzeczywistości 26 listopada na posiedzeniu zarządu związku został zmuszony do dymisji. Jako prezes PLP w ciągu trzech miesięcy wyprowadził z jej konta ponad 100 tys. zł.

- Pan Adamus wypłacił z konta PLP pieniądze w kilku transzach, niczym nie uzasadniając tych operacji - powiedział Jerzy Staroń, dyrektor wykonawczy PLP. Pieniądze te nie były przeznaczone na pokrycie legalizacji logo PLP, o co Adamus zabiegał.

Dostał on od PLP ultimatum. W ciągu tygodnia musi zwrócić pieniądze, albo sprawą zajmie się prokuratura. Termin mija 2 grudnia.

Grzegorz Lato, prezes PZPN, nie chce komentować całej sytuacji.