Polpharma poległa w meczu z Anwilem

Po jednym z najgorszych meczów w sezonie Polpharma Stargard Gdański przegrała przed własną publicznością z Anwilem Włocławek.
Spotkanie było zdominowane przez twardą obronę, chaos w ataku i rzuty wolne. Początkowo lepiej w takiej sytuacji odnajdywali się gospodarze. Punkty Michaela Hicksa, Courtneya Eldridge'a i Ericka Barkleya pozwoliły do 23. min meczu powiększać starogardzianom przewagę, która w tym czasie wynosiła 11 pkt. Wówczas "Kociewskie Diabły" wpadły we własne sidła. Ostra obrona spowodowała, że łapali faul za faulem, a za nimi szły rzuty wolne. Po zmianie stron Anwil poprawił ten element gry i na 3 min przed końcem trzeciej kwarty po sześciu celnych wolnych z rzędu wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca.

W Polpharmie nie miał już kto ratować sytuacji, gdyż w połowie czwartej kwarty za pięć fauli z boiska spadli Hicks i Eldridge. Goście bez problemu utrzymywali ok. 10-punktową przewagę, która doprowadziła do drugiej porażki starogardzian przed własną publicznością.

Polpharma Stargard Gdański59
Anwil Włocławek71
Kwarty: 19:16, 19:17, 12:20, 9:18.

Polpharma: Hicks 13 (1), Eldridge 10, Barkley 11 (1), Tuljković 7 (2), Żurawski 0 oraz Glavas 7 (1), Kowalczuk 6, Coleman 5, Sulowski 0, Jarecki 0.

Anwil: Koszarek 18 (2), Brkić 18 (3), Miller 12, Pluta 3 (1), Boylan 2 oraz Stević 7, Brown 6, Modrić 5, Wołoszyn 0.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: PGE Turów Zgorzelec - Polonia Warszawa 82:65, Atlas Stal Ostrów Wielkopolski - Victoria Górnik Wałbrzych 82:51, Sokołów Znicz Jarosław - Kotwica Kołobrzeg 72:94, Sportino Inowrocław - Bank BPS Basket Kwidzyn 60:71, Asseco Prokom Sopot - AZS Koszalin 94:73.