MUKS Poznań stracił już szansę awansu do play-off

KOSZYKÓWKA. Przestój na początku drugiej kwarty sprawił, że MUKS Poznań przegrał bardzo ważne spotkanie w Jeleniej Górze. I do play-off nie awansuje.

Tydzień temu, podczas derbów, MUKS stracił 25 pkt z rzędu. Po takim ciosie od lokalnego rywala już się nie podniósł. W sobotę, w Jeleniej Górze przestój poznanianek był krótszy - nie zdobyły one jednak punktów przez sześć minut. Tuż po rozpoczęciu drugiej kwarty i akcji Jennifer Rushing, trener Piotr Neyder mógł się jednak cieszyć, bo jego zespół prowadził 22:19. Dla Neydera było to bardzo ważne spotkanie. Debiutował on w roli pierwszego szkoleniowca, po rezygnacji tydzień temu Iwony Jabłońskiej. Na dodatek dla MUKS była to ostatnia szansa, by zachować nadzieję na skuteczną walkę o miejsce w play-off. Porażka tę szansę odbierała. MUKS miałby już o trzy zwycięstwa mniej od ósmego w tabeli AZS Jelenia Góra, a licząc to, że bezpośrednie spotkania też ma gorsze, to do wyprzedzenia AZS potrzebowałby czterech wygranych więcej od rywalek.

Od stanu 22:19 młody zespół z Poznania grał źle. W kolejnych akcjach myliły się Djenebou Sissoko, Paulina Antczak i Jennifer Rushing. Magdalena Gawrońska wyrównała rzutem z dystansu na 22:22, niedługo później także za 3 pkt trafiła liderka AZS Ryan Coleman. Nie pomógł czas wzięty przez Neydera - punktowały Magdalena Skorek, Małgorzata Babicka i - rzutem z dystansu - Słowenka Katarina Ristić. W 17. min zrobiło się 32:22 dla jeleniogórzanek i sytuacja MUKS stałą się zła. Dopiero wtedy Neyder dokonał pierwszej zmiany w składzie - za Aleksandrę Semmler pojawiła się Ramona Casimiro.

W połowie trzeciej kwarty jeleniogórzanki prowadziły 43:39, a obie drużyny prześcigały się w niecelnych rzutach. Gdyby MUKS wykorzystał swoje okazje, pewnie by już prowadził. Poznanianki nie trafiły jednak sześciu kolejnych rzutów z gry, a Sissoko zmarnowała dwa wolne. W AZS trafiała tylko Babicka - po jej akcjach było 47:39, a później 50:41. Poznanianki wyraźnie przegrywały rywalizację pod tablicami (w całym meczu 23:37, a najlepiej zbierająca w lidze Sissoko miała 12 zbiórek, podczas gdy środkowa AZS Hollie Merideth 17), ale jeszcze w czwartej kwarcie miały szansę odwrócić losy meczu. W 35. min Rushing doprowadziła do wyniku 59:55 dla AZS, a po chwili trafiła Sissoko (61:57). Okazało się jednak, że bez wsparcia znów słabo grającej Keili Beachem na wygraną nie ma szans.

AZS Jelenia Góra - MUKS Poznań 68:59

Kwarty: 19:19, 20:12, 11:14, 18:14.

Finepharm-AZS: Babicka 12, Ristić 11 (3x3), Coleman 11 (3x3), Górzyńska-Szymczak 10, Merideth 7 oraz Gawrońska 11 (2x3), Skorek 2, Arodź 2, Kędzia 2.

MUKS: Rushing 20, Sissoko 12, Semmler 8 (2x3), Antczak 8, Beachem 6 oraz M. Mistygacz 3 (1x3), Casimiro 2, Skowronek 0, Ziętara 0.