CSKA - Lech 2:1. Heroiczna pogoń nie wystarczyła

Po bramce Stilicia Lech dzielnie walczył o wyrównanie, ale ostatecznie przegrał w Moskwie z CSKA 1:2. Rosjanie zapewnili sobie awans do kolejnej rundy, Lech kolejnych punktów poszuka za tydzień w meczu z Deportivo.
CSKA - Lech - relacja Z czuba »

Lech zaczął mecz nerwowo, ale po kilku pierwszych minutach piłkarze opanowali nerwy i zaczęli zagrażać bramce CSKA. Szansę na pokonanie Akinfiejewa miał Lewandowski, ale po sprytnym podaniu Stilicia nie zdążył do piłki. "Kolejorz" nieźle radził sobie w ofensywie, ale w obronie popełniał dramatyczne błędy.

W 31. minucie Vagner Love w dziecinny sposób zabrał piłkę Arboledzie, zagrał do Dzagojewa, a 18-letni pomocnik CSKA spokojnie strzelił obok Turiny. W 38. minucie mogło być 2:0, ale tym razem Dzagojew nie trafił do pustej bramki Lecha. W 45. minucie problemów z tym nie miał Jurij Żirkow, który po podaniu Mamajewa wyprzedził Tanevskiego i mimo interwencji Arboledy strzelił drugą bramkę dla CSKA.

Drugą połowę Lech zaczął z wielkim entuzjazmem, ale poza niecelnymi strzałami Rengifo nie potrafił zagrozić gospodarzom. Kiedy wydawało się, że Rosjanie kontrolują sytuację i bez problemów wygrają ten mecz, padła bramka dla "Kolejorza". Z rzutu wolnego uderzał Stilić, piłka minęła wszystkich zawodników, odbiła się przed Akinfiejewem i po jego rękach wpadła do bramki. Do końca spotkania Lech próbował wyrównać. W 90. minucie po kolejnym strzale Stilicia piłka odbiła się od Wilka, ale Akinfiejew zdołał ją odbić.

Lech przegrał 1:2 i jeśli chce zachować szansę na awans, za tydzień musi wygrać u siebie z Deportivo.

Zobacz jak padały bramki - Z czuba.tv »

"Choć Lech uległ CSKA tylko jednym golem, to uzyskanie lepszego wyniku z utytułowanymi Rosjanami było niemal niewykonalne"

Czytaj relację Gazety Wyborczej prosto z Moskwy »

Grali rywale Lecha

W czwartek grali rywale Lecha z Grupy H. Deportivo pokonało u siebie Feyenoord 3:0. Holendrzy nie mają już szans na awans, Doportivo za tydzień gra w Poznaniu i to spotkanie może zadecydować która z tych drużyn zagra w 1/16 Pucharu UEFA. Sprawdź wszystkie wyniki Pucharu UEFA »