Szczypiorniak stracił punkty z Sokołem

Olsztyński drugoligowiec przegrał z Sokołem Gdańsk 23:31. Dobrze do zespołu wprowadził się Marek Rozporski, autor siedmiu bramek
Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Goście remisowali z Sokołem 12:12. - Nic nie wskazywało, że to spotkanie skończy się tak wysoką porażką - opowiada Karol Adamowicz, trener akademików z Olsztyna. - Również początek drugiej odsłony był wyrównany. Do 36. minuty toczyliśmy zaciętą rywalizację, później rozpoczął się zastój.

O wyniku spotkania zadecydowały następne minuty, kiedy Szczypiorniak zagrał słabo zarówno w ataku, jak i w obronie. Przez kwadrans olsztynianie nie rzucili żadnej bramki, podczas gdy gdańszczanie odskoczyli aż na 10 pkt (27:17). W końcówce akademicy próbowali jeszcze nadrobić straty, ale ostatecznie przegrali ośmioma punktami.

- Kamil Kwiecień, jeden z naszych czołowych zawodników, nie grał w tym meczu ze względu na kontuzję i to miało też wpływ na wynik - mówi Karol Adamowicz. - Na szczęście dobrze do zespołu wprowadził się Marek Rozporski.

W następnej kolejce Szczypiorniak będzie miał większe szanse na zdobycie dwóch punktów - zmierzy się na wyjeździe z Samborem Tczew (sobota, 6 grudnia).