Jubileuszowy Memoriał Nawrockiego

W sobotę w rzeszowskiej hali Walter odbędzie się X Jubileuszowy Memoriał im. Macieja Nawrockiego w judo, w których wystartuje ponad 300 dzieci i młodzieży.
- Tyle osób, spośród zaproszonych klubów, potwierdziło nam udział w imprezie. Najwięcej będzie zawodników najmłodszych, a wśród nich nawet ośmiolatki - mówi Sławomir Miłto, prezes PTS-u Walter, organizatora memoriału. - Przyjedzie na pewno pięć ekip ze Lwowa, a także judocy z Czech, Rumunii, Węgier, Warszawy, Krakowa i całego Podkarpacia. Pod względem liczby klubów i zawodników będą to jedne z największych zawodów tego typu w Polsce - dodaje. Rywalizacja podzielona zostanie na trzy kategorie wiekowe: dzieci, młodzież i juniorzy młodsi. - Najwcześniej finałowe zmagania zakończą najmłodsi, bo nie chcemy ich długo przetrzymywać w hali - zdradza program memoriału prezes Miłto.

Sobotnia impreza będzie dziesiątym, jubileuszowym Memoriałem im. Macieja Nawrockiego, tragicznie zmarłego w 1998 roku byłego zawodnika PTS-u Walter, działacza Podkarpackiego Okręgowego Związku Judo. - Fajerwerków nie będzie, choć chcieliśmy zrobić coś więcej. Niestety, nie mamy na to pieniędzy, bo koszty np. utrzymania hali mocno rosną - tłumaczy Miłto. - Jednak przy pomocy sponsorów przygotowaliśmy pamiątki dla uczestników - dodaje.

Pierwotnie impreza miała się odbyć w hali Podpromie, ale w sobotę grają w niej siatkarze. Dlatego memoriał wraca do hali Waltera przy ul. Langiewicza. - To kolejny dowód na to, że ta hala jest w mieście potrzebna - rzuca krótko Miłto i dodaje: - Gorąco zapraszamy dzieci i rodziców. To promocja sportu właśnie dla nich, dla dzieci ze szkół podstawowych, które szukają odpowiedzi na to, co robić po południu. Może ten sport przypadnie im do gustu. Może rodzice zobaczą, jak dzieci rozwijają się przez judo.

Rozpoczęcie zawodów o godz. 11. Wstęp wolny.