Remis oznacza: trudno o awans drużynie Sosina

Cypryjska rewelacja Ligi Mistrzów prowadziła z Werderem 2:0, ale zremisowała 2:2. O awans do 1/8 finału zagra na wyjeździe z Panathinaikosem Ateny, który wczoraj nieoczekiwanie wygrał 1:0 w Mediolanie

Wieczór w LM: Inter przegrał i awansował ?

Gdyby Anorthosis pokonał Werder, a Inter zgodnie z planem zwyciężył Greków, historyczny awans mistrza Cypru byłby faktem. Taka sytuacja miała miejsce między 61., a 68. minutą - Anorthosis (bez Łukasza Sosina, który cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych) strzelił wówczas dwie bramki, ale w 69. minucie padł jedyny gol dla Panathinaikosu na San Siro. To najwidoczniej podcięło skrzydła Cypryjczykom, którzy w ciągu 20 minut stracili dwa gole.

Przed ostatnią kolejką wiadomo tyle, że zapewniony awans z grupy B ma Inter. Anorthosis ma szansę tylko, jeśli wygra w Atenach. Z drugiej strony zespół Sosina może skończyć rozgrywki na czwartym miejscu, jeśli przegra, a Werder pokona Inter. Trzecie miejsce w grupie daje miejsce w Pucharze UEFA.