Udany start Sport Pubu Rapid

Rozpoczęły się XVII Mistrzostwa Lublina Drużyn Klubowych i Amatorskich w Piłce Halowej. Mistrzowskiego tytułu broni drużyna Sport Pub Rapid.

W I lidze piłkarze Sport Pubu dotychczas jako jedyni wygrali obydwa spotkania. W pierwszym meczu mistrzowska drużyna zmierzyła się z Polmosem, który w pierwszej połowie stawiał jej zdecydowany opór. Dopiero po zmianie stron zawodnicy Sport Pubu udowodnili, że ubiegłoroczny tytuł nie został zdobyty przez przypadek. Wynik 6:2 mówi sam za siebie. W drugim spotkaniu na ich drodze stanął zespół Dialogo, który objął nawet prowadzenie po bramce Mateusza Tkacza. Sport Pub wyrównał jeszcze przed przerwą za sprawą Łukasza Gromby, a w drugiej połowie kolejnego gola dla faworytów zdobył Mateusz Chmielnicki. Na trafienie Chmielnickiego pięknym i celnym uderzeniem odpowiedział Stanisław Łopa. Zespół Dialogo, który jest beniaminkiem I ligi, nie potrafił jednak utrzymać remisu do końca meczu. 20 sekund przed końcem na indywidualny przebój zdecydował się Gromba, który ustalił wynik spotkania na 3:2 i zapewnił zespołowi Sport Pubu kolejne trzy punkty.

Na drugim miejscu w tabeli plasuje się ekipa NSZZ "Solidarność", która zgromadziła już cztery punkty i mierzyła się z tymi samymi przeciwnikami, co lider. Piłkarze "Solidarności" również byli lepsi od Dialogo, które pokonali 4:2. Nieco gorzej poszło im z drużyną Polmosu, z którą przegrywali do przerwy 0:2. Dopiero po zmianie stron zawodnicy "Solidarności" rzucili się do odrabiania strat i ostatecznie zdołali zremisować 2:2.

Natomiast w grupie A II ligi na prowadzeniu znajdują się LBN Sqad i Lisie Rabusie, które po dwóch meczach mają na koncie komplet punktów. Po piętach depcze im drużyna OBI, która ma dwa punkty mniej. W grupie B samotnym liderem po zwycięstwach nad Zomechem Kośminek i Niecałą jest Bela Zespół Tkanin.

Kolejne mecze zostaną rozegrane w najbliższy weekend 29-30 listopada.

Wyniki: 22 listopada: Sławinek - Carrefour 1:3 (Chojnacki - Pogorzelski 2, Skrzypek), LBN Sqad - Uniwersytet Przyrodniczy 1:0 (Machaj), Sokół - Lisie Rabusie 2:3 (Kijek, Broniszowski - Pastusiak, Kędzierski, Goś), OBI - Skok 7:1 (Pietras 4, Kanarek 2, Szyłko - Kucharski), OBI 2 - Kejm Ciecierzyn 0:6 (Łysek 4, Pankowski, Flor), Zomech Kośminek - Bela Salon Tkanin 3:6 (Sadź 2, Ponieważ - Piątkowski 5, Baran), Urząd Miasta - Niecała 0:6 (Biazek 2, Tobiasz, Kłyś, Łyczak, Gorgol), Sport Pub Rapid - Polmos 6:2 (Nowak 2, Meryk, Gromba, Chmielnicki, Mirowski - Panek, Rejak), Budmix-Ryjek - Tatary 5:2 (Bielak 2, Puszka 2, Baran - Ożga 2), NSZZ Solidarność - Dialogo 4:2 (Paszczuk 2, Skrzypczyński, Jurek - Bubski, Oszast); 23 listopada: Zomech Kośminek - OBI 2 2:3 (Nogas 2 - Delmaczyński, Kachniarz, Wrzyszcz), LBN Sqad - Władcy Wschodu 8:0 (M. Bar 3, T. Bar 2, Bieniek, Fryszko, Goś), Kumple - Team 4:1 (Gołębiowski, Sulenta, Figiel, Ślepowroński - Zabiegły), Niecała - Bela Salon Tkanin 1:3 (Nadolski - Piątkowski 2, Baran), AŚl - Multimedia Service 0:7 (Sobiech 2, Wójcik 2, Żmuda 2, Cybula), NSZZ Solidarność - Polmos 2:2 (Jurek, Bojanowski - Zdeb 2), Tatary - Sławinek 1:2 (Morawski - Chojnacki, Sobiech), Skok - Lisie Rabusie 1:6 (Krzyszczak - Kędzierski 4, Pastusiak, Nastulak), OBI - Uniwersytet Przyrodniczy 2:2 (Pietras, Kanarek - Sawicki 2), Dialogo - Sport Pub Rapid 2:3 (Tkacz, Łopa - Gromba 2, Chmielnicki)