Niesamowity wieczór: mimo porażki awans Interu, Anorthosis w grze

Łukasz Sosin czeka ze świętowaniem do ostatniej kolejki. Jego Anorthosis, by awansować, musi wygrać z Panathinaikosem.
Relacja Z czuba »     Wtorkowe wyniki »    Tabele grup »

Grupa A

Bordeaux - Chelsea 1:1 (0:0) »

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiało Bordeaux. Piłkarze z zachodniej Francji kilkakrotnie uderzali na bramkę Petra Czecha. Po przerwie gola zdobyła Chelsea, ale nie udało się jej dowieźć zwycięstwa do końca meczu.

Cluj - Roma 1:3 (1:2) »

Roma łatwo pokonała rumuński Cluj i remis w ostatniej kolejce z Bordeaux da jej awans do fazy pucharowej. Cluj na początku rozgrywek wygrał w Rzymie i zremisował z Chelsea. Potem jednak przegrał trzy mecze i nie zagra nawet w Pucharze UEFA.

Grupa B

Inter - Panathinaikos 0:1 (0:0) »

Gol Jose Sarieggi w 69. minucie pozwolił Grekom zrewanżować się Interowi za porażkę w Atenach. Zawodnicy z Mediolanu mimo tej porażki zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Anorthosis - Werder 2:2 (0:0) »

W dramatycznym meczu Anorthosis prowadził już 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. Ten wynik daje cień nadziei na awans Werderowi. Rewelacja rozgrywek z Cypru o awans powalczy w ostatniej kolejce z Panathinaikosem. Może zająć zarówno pierwsze jak i ostatnie miejsce w grupie B.

Grupa C

Szachtar - Basel 5:0 (1:0) »

Szachtar rozgromił Bazyleę, ale Mariusz Lewandowski cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych. Obydwa zespoły straciły już szanse awansu ale to Szachtar zagra w Pucharze UEFA.

Sporting - Barcelona 2:5 (0:2) »

Ostre strzelanie na Estadio Jose Alvalade. W ciągu pierwszych pięćdziesięciu minut Barcelona strzeliła trzy gole. Potem sporting strzelił trzy gole w... trzy minuty. Caneira trafił jednak do własnej bramki. Portugalczyków pogrążył Krkić.

Grupa D

Atletico - PSV 2:1 (2:0) »

Atletico już wcześniej zapewniło sobie awans. Teraz w korespondencyjnym pojedynku walczyło z Liverpoolem o pierwsze miejsce w grupie. Dla PSV honorową bramkę zdobył Koevermans. To jego czwarty gol w tej edycji Ligi Mistrzów.

Liverpool - Olympique Marsylia 1:0 (1:0) »

Liverpool skromnie ograł Olympique Marsylię, choć w drugiej połowie to goście przeważali na boisku. Imponował zwłaszcza Hatem Ben Arfa. Francuzom pozostała jednak walka tylko o udział w Pucharze UEFA.