Tenis. Zwycięstwo Guy Forgeta w Londynie

Francuz Guy Forget wygrał turniej tenisowy seniorów Honda Challenge w Londynie. 36-letni Forget pokonał w finale Czecha Petra Kordę 7-5, 6:7 (5), 11-9
W turniejach seniorów zamiast trzeciego seta gra się tzw. mistrzowski tie-break. Forget w drugim secie musiał brać środek przeciwbólowy dla złagodzenia dolegliwości barku. Jak na ironię lek otrzymał od rywala, który był przez rok zawieszony przez ATP za doping. W 1998 roku na Wimbledonie badanie antydopingowe wykazało obecność zakazanej substancji - nandrolonu. 33-letni obecnie Korda w ramach kary musiał zwrócić jeszcze 660 tys. dol. z turniejowych nagród. Korda do dziś twierdzi, że jest niewinny, nandrolon mógł się znaleźć tylko przypadkiem, podczas lekowej kuracji.

- Wziąłem tabletkę, bo bolał mnie bark - tłumaczył Francuz. - Rzadko grałem pięć meczów przez pięć dni, nawet podczas regularnych turniejów ATP Tour. Większość seniorów musi się tak ratować, bo wciąż coś boli..

Forget zaliczył w meczu sporo asów serwisowych. Korda po kolejnym podaniu nie do odbicia padł plackiem na kort i spytał Francuza: - Mógłbyś zagrać coś innego niż as?