Sport.pl

Karol Bielecki: popełniłem błąd, ale teraz jestem

Był wielkim nieobecnym podczas pierwszych meczów eliminacji mistrzostw Europy. Mimo powołania nie pojawił się na zgrupowaniu przed meczami z Czarnogórą i Rumunią. Nie przysłał też usprawiedliwienia. Ale teraz Karol Bielecki wrócił do kadry, by pomóc jej w wyjazdowym spotkaniu ze Szwecją.
To było chyba najważniejsze pytanie, przed meczem z Szwecją. Pojawi się

Karol Bielecki, czy nie?


No jestem, nie było mnie ostatnio. Jest mi z tego powodu przykro. Myślę, że jak każdy miałem słabsze chwile w życiu. Jestem teraz, mam nadzieję, że zespół zaprezentuje się dobrze ze Szwecją i wszystko wróci do normy.

Cała sprawa z Bydgoszczy została już zakończona i nie ma co o niej mówić?

Wszystko jest na dobrej drodze, by sobie wyjaśnić i zakończyć to nieporozumienie. Wszystko bardziej było rozdmuchane w prasie, w mediach niż było w rzeczywistości. Mój błąd, że nie przyjechałem. Różnie w życiu bywa, czasem człowiek robi błędy. Mam nadzieję, że wszystko sobie ładnie wyjaśnimy i zapomnimy o tej sprawie.

Mówiłeś wtedy, że jesteś w złej dyspozycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Teraz wszystko jest już OK?

Teraz jest znacznie lepiej. Trochę odpocząłem. Ale w lidze nadal nie wiedzie się nam najlepiej, przegrywamy sporo meczów. Mam nadzieję, że na kadrze się odbuduję. Zagram dobrze w Szwecji i przede wszystkim wygramy.

Zagracie z zespołem uważanym za grający najbardziej agresywnie i twardo na świecie. Oprócz Was oczywiście.

Trudno. Jakie warunki nam postawią tak będziemy grali. My też umiemy grać i twardo i agresywnie. Na pewno będzie dobre spotkanie.

Eliminacje zaczęliście nierówno. Najpierw zwycięstwo z Czarnogórą, potem niespodziewana porażka z Rumunią. Ten mecz trzeba wygrać.

Nie trzeba robić ciśnienia, że trzeba, czy nie trzeba. Po prostu trzeba wyjść na boisko i zagrać jak najlepsze spotkanie. Jeśli tak zrobimy, to będziemy mieli duże szanse na zwycięstwo. A przecież po nie tam jedziemy. Wszyscy mocno wierzymy w zwycięstwo.

Karol Bielecki jest w stanie pomóc zespołowi?

Zrobię wszystko, by tak się stało.

Więcej o: