Liga piątek "Gazety": 100 trafień w Nowinach

Średnio ponad osiem bramek padało w pojedynkach drugiej kolejki Halowej Ligi Piątek o puchar "Gazety".
Najczęściej, bo aż 16 razy bramkarze sięgali do siatki w starciu UPS i GKS Nowiny. Ten pierwszy zespół mimo ostatniego miejsca w tabeli całkiem nieźle radzi sobie ze strzelaniem, ale by przerwać serię bez zwycięstw musi poprawić defensywę.

Pierwsze punkty na swoje konto dopisali najmłodsi uczestnicy rozgrywek - gimnazjaliści z Nowin (Young Boys) i Białogonu (Polonia Junior). Za remisy, których w tej kolejce było aż cztery, co świadczy o wyrównanych i emocjonujących meczach.

Po falstarcie na inaugurację (porażka i remis) przebudziła się również druga w poprzednim sezonie Piekarnia Kwiatkowski, notując efektowne zwycięstwo.

Wyniki 2. kolejki:

Hit Corona - Polonia Białogon 7:1 (Polak 2, Krzysiek 2, Myalski, Borkowski, Cieślik - Foksa), Andi - Busz Boys 5:10 (Kasza 2, Wojasiewicz, Gospodarek, Zawadzki - Starek 5, Jędrzejewski 4, Król), Sawex - Hit Corona 2:2 (Jastrzębski, Jędrocha - Polak, Borkowski), Comodus Polska - WSU 1:1 (Brzoza - Januchta), UPS - GKS Nowiny 6:10 (Pytlos, Lewandowski, Zacharski, Radek, Kowalski, Machul - Papka 4, Litwin 3, Szewczyk 2, Wierzbicki), Karakal - Raj Kielce 3:1 (Wielgo 2, Kasprzyk - Smoliński), UPS - Cannabinios 5:8 (Kowalski 2, Zacharski, Pytlos, Lewandowski - Bujak 4, Lasota 3, Wroński), Young Boys - Piekarnia Kwiatkowski 3:8 (Paweł Markowicz, Chrabąszcz, Piotr Markowicz - Kasprzyk 2, Kotwica 2, Jasiński 2, Wierzbicki, Janicki), Cannabinios - Victoria 4:2 (Lasota 2, Wójtowicz, Kowalski - Kobiec 2), Biko-Serwis - Dream Team 2:5 (Skorodzień, Bzinkowski - Ząbkiewicz 2, Picheta, Szymański, Berliński), Young Boys - Victoria 4:4 (Chrabąszcz 2, Zimnica, Piotr Markowicz - Szymczyk 2, Kobiec, Kozłecki), Polonia Junior - Naprzód Janów 3:3 (Michał Szczepański, Maciej Szczepański, Jakubowski - Filipiak 2, Leder).

Program 3. kolejki - niedziela godz. 11: Busz Boys - Young Boys; 11.35: Comodus - Victoria; 12.10: Hit Corona - UPS; 12.45: GKS Nowiny - Biko-Serwis; 13.20: Dream Team - WSU; 13.55: Karakal - Sawex; 14.30: Polonia Białogon - Orlęta Kielce; 15.05: Andi - WSU; 15.40: Orlęta Kielce - Polonia Junior; 16.15: Naprzód Janów - Raj Kielce; 16.50: Cannabinios - Andi; 17.25: Piekarnia Kwiatkowski - Polonia Białogon.



1. Hit Corona3712:5
2. Karakal3710:5
3. Dream Team2618:4
4. Busz Boys2618:6
5. Nowiny2616:9
6. Orlęta2611:5
7. Cannabinios3613:9
8. Kwiatkowski3411:7
9. Comodus244:3
10. WSU243:2
11. Andi238:11
12. Naprzód3211:16
13. Polonia J.215:8
SAWEX215:8
15. Polonia B.215:11
16. Young Boys318:15
17. Victoria317:16
18. Raj203:6
19. Biko-Serwis204:8
20. UPS3013:31
Najlepsi strzelcy:

7 bramek - Piotr Starek (BUSZ Boys);

6 - Marcin Lasota (Cannabinios);

5 - Paweł Marczakowski (Dream Team).