Kuszczak zagra z Villarreal

Tomasz Kuszczak prawdopodobnie zagra we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Villarrealem.? Trener podjął jedną ważną decyzję - w pierwszym składzie wyjdzie Kuszczak, a nie Ben Foster? - podała oficjalna strona Manchesteru United. Dla Polaka będzie to pierwszy występ w tegorocznej Lidze Mistrzów
LM: Saganowski z Borucem o Puchar UEFA >

Podstawowy bramkarz "Czerwonych Diabłów" Edwin van der Sar nie poleciał z zespołem do Hiszpanii. 38-letni Holender odpoczywa po meczu z Aston Villą w Premier League. - Dajemy innym bramkarzom okazję do zebrania nowych doświadczeń - tłumaczy Alex Ferguson. - Nie ma na to lepszego sposobu niż mecz pucharowy, z dala od domu - dodał. O pozycję numeru 2 w Man Utd rywalizują Tomasz Kuszczak i Ben Foster. Polak w tym sezonie zagrał już trzy razy, częściej też siadał na ławce rezerwowych. 25-letni Anglik zagrał tylko raz, w meczu Ligi Mistrzów z Celtkiem (zawalił bramkę).

W meczu z Villareal Alex Ferguson chce postawić na Kuszczaka. "Trener podjął już jedną ważną decyzję - w pierwszym składzie wyjdzie Kuszczak, a nie Foster" - podaje oficjalna strona Manchesteru United.

Trener "Czerwonych Diabłów" musi jeszcze zdecydować, czy wystawić w pierwszym składzie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk doznał kontuzji w meczu z Aston Villą i do końca nie wiadomo było, czy w ogóle poleci do Hiszpanii. Ostatecznie znalazł się w kadrze meczowej, ale czy wystąpi okaże się tuż przed meczem. - Chciałem zostawić go w kraju, ale on chciał grać - mówi Ferguson. - Kiedy piłkarz pokazuje taki entuzjazm nie można tego gasić, trzeba to wspierać.

W meczu z Villarreal, którym być może rozstrzygnie się, kto wygra Grupę E na pewno nie zagrają: Dymitar Berabtow (kontuzja uda), Wes Brown (problemy ze stawem skokowym), Gary Neville (pachwina), Danny Welbeck oraz kontuzjowani już od dłuższego czasu Owen Hargreaves i Paul Scholes.

Kuszczak w Twojej drużynie? Zagraj i Wygraj Ligę Mistrzów »