Zapaśnicy wrócili z medalami

Daniel Rutkowski i Paweł Matuszyński zdobyli srebrne medale w rozgrywanych w Mysłowicach zawodach Pucharu Polski w zapasach w stylu klasycznym. Brązowy krążek przypadł w udziale Piotrowi Przepiórce.

Bliski zdobycia złota był Daniel Rutkowski, który w drodze do finału stoczył cztery walki, pokonując między innymi reprezentanta Białorusi. Na drodze do zwycięstwa w kategorii wagowej do 66 kg zawodnikowi RTZ-u Radom stanął Jakub Tim (Sobieski Poznań). Pierwsza runda nie przyniosła rozstrzygnięcia i zakończyła się remisem 1:1. Podczas losowania więcej szczęścia miał zawodnik z Poznania, wybierając "parter", w którym pokonał Daniela jednym punktem. - Myślę, że porażka Daniela miała podłoże psychologiczne, umiejętności bowiem obydwaj zawodnicy mają podobne. Niestety w historii występów Daniela na matach jeszcze nigdy nie udało mu się pokonać Jakuba Tima i tym razem również nie mógł się przełamać - mówi Jerzy Korczak, szkoleniowiec RTZ-tu. Dwa krążki z Mysłowic przywieźli zawodnicy Olimpijczyka Radom. Paweł Matuszyński w kategorii wagowej do 60 kg był drugi, natomiast Piotr Przepiórka w wadze do 66 kg zajął trzecią lokatę. Na piątych pozycjach sklasyfikowani zostali Denis Majewski, Michał Orzechowski (obaj Olimpijczyk) i Kamil Smorongiewicz (Orzeł Wierzbica). Siódma lokata przypadła w udziale Konradowi Kłosowskiemu (Olimpijczyk). W Mysłowicach na ósmym miejscu zakończyli zawody Łukasz Maciąg (RTZ), Jakub Falkiewicz i Dawid Krawczyk (obaj Olimpijczyk). W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Radom zajął czwartą lokatę zdobywając 30 pkt. Triumfował zespół Unii Racibórz, który uzyskał 46 pkt i o trzy wyprzedził Agros Żary. Brązowe medale przypadły AKS-owi Piotrków Trybunalski. W sumie wystartowało 29 drużyn.