Karolina Michalczuk w ćwierćfinale MŚ

Zawodniczka lubelskiego klubu Paco Karolina Michalczuk awansowała do ćwierćfinału rozgrywanych w chińskim Ningbo mistrzostw świata kobiet w boksie.

Startująca w najliczniej obsadzonej kategorii 54 kg (27 bokserek) wychowanka trenera Władysława Maciejewskiego pokonała Ho Hoi Lam z Hongkongu. Dominacja naszej zawodniczki była zdecydowana i walka zakończyła się przed czasem. Michalczuk wygrała już w drugiej rundzie przez rsc. Kolejną przeciwniczką Polki będzie Ayako Minowa z Japonii.

Warto przypomnieć, że przed dwoma laty lubelska pięściarka zdobyła wicemistrzostwo świata. W finale przegrała Rosjanką

Sofią Oczigawą. Teraz już się z tą zawodniczką Michalczuk nie zmierzy ponieważ przeszła ona do wyższej kategorii (57 kg). Natomiast z Oczigawą spotka się w ćwierćfinale inna Polka - Karolina Graczyk.

Pozostałe wyniki Polek - kat. 52 kg: 1/16 finału Jagoda Karge (Polska) - Szachnoza Isachanowa (Kazachstan) 7:7 (małymi punktami wygrała Isachnowa); kat. 57 kg: 1/16 finału Karolina Graczyk (Polska) - Ali Sapreen (Egipt) 15:1; kat. 63 kg: 1/16 finału Oliwia Łuczak (Polska) - Claire Ghabrial (Australia) 4:5; kat. 70 kg: 1/8 finału Ewa Piątkowska (Polska) - Jelena Wystropowa (Rosja) 1:12; kat. 80 kg: 1/8 finału Beata Leśnik (Polska) - Ulrike Brueckner (Niemcy) 15:7; kat. 86 kg: 1/4 finału Sylwia Kusiak (Polska) - Tiffanie Nichole Hearn (USA) 2:12.