Energa wygrała w Jeleniej Górze. Doskonałe Amerykanki

Koszykarki Energi po dramatycznym meczu pokonały w Jeleniej Górze miejscowy Finepharm AZS KK. Po pierwszej, bardzo udanej rundzie rozgrywek podopieczne Elemdina Omanicia zajmują piąte miejsce w Ford Germaz Ekstraklasie.
Już pierwsze minuty tego pojedynku pokazały, że będzie to bardzo wyrównane spotkanie. Nawet kiedy toruniankom udawało się wypracować kilka punktów przewagi, to gospodynie szybko odrabiały straty. Koszykarki Energi na przerwę mogły zejść z wysokim prowadzeniem, ale najpierw z dziewięciu metrów do kosza trafiła Ryan Coleman, a następnie z dystansu nie pomyliła się Magdalena Skorek i po dwóch kwartach było 37:31 dla torunianek. Świetnie do gry po kontuzji wróciła Monika Krawiec. Liderka Energi w kilku akcjach pokazała, że czuje się coraz lepiej i w ciągu dwóch minut zdobyła sześć punktów.

Po zmianie stron emocji nie brakowało do samego końca. Kiedy na 11 sekund przed końcową syreną Katarina Ristić trafiła z dystansu było tylko 69:70 dla Energi. Po chwili faulowana była Sheena Moore. Amerykanka trafiła pierwszy rzut wolny, a piłkę po drugim niecelnym zebrała Jacqueline Moore i zdobyła dwa kolejne punkty gwarantujące już wygraną w tym meczu.

Wynik meczu

Finepharm AZS KK - Energa 69:73

Kwarty: 17:18, 14:19, 21:12, 17:24

Finepharm AZS KK : Coleman 20 (2), Skorek 20 (3), Ristić 11 (3), Merideth 7 (1), Babicka 5 (1), oraz Szymczak-Górzyńska 6, Gawrońska 0, Kędzia 0

Energa: S. Moore 24 (1), Chaney 15 (2), J. Moore 12, Tłumak 8 (2), Gulak 5 oraz Krawiec 8, Waligórska 1, Jasnowska 0, Żyłczyńska 0

Pozostałe wyniki : Duda Leszno - Utex ROW Rybnik 72:78, PTK Aflofarm Vicard Pabianice - ŁKS Siemens AGD Łódź 68:65, CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 65:63, INEA AZS Poznań - MUKS Poznań 78:54, Lotos PKO BP Gdynia - Wisła Can/Pack Kraków 72:63