Lewis chce 100 milionów za powrót

Lennox Lewis, były niekwestionowany mistrz świata w boksie, rozważa wznowienie kariery. Za powrót na ring oczekuje 100 milionów dolarów.
Pierwsze plotki na ten temat pojawiły się w zeszłym tygodniu, gdy jego były trener, Emanuel Steward, oraz ostatni rywal, Witalij Kliczko, stwierdzili, że widzieli 43-letniego Anglika na sali treningowej. Lewis potwierdził te wieści: Gdyby znalazł się ktoś, kto zapłaci mi 100 milionów dolarów, wtedy mógłym wrócić na ring. Nie muszę tego robić, nie potzrebuję pieniędzy, a moje osiągnięcia mówią za siebie. Ale świat boksu mnie potrzebuje. Nie ma już wielkich zawodników w wadze ciężkiej, a rywalizacja stała się nudna. Chcę wrócić, by ocalić moją dyscyplinę- i podaje przykład- Ostatnia walka, w której Kliczko pokonał Petera i odzyskał pas WBC była wyjątkowo słaba i jednostronna.

Lewis, który w 2003 roku zapowiedział definitywny koniec kariery, stwierdził, że do walki mógłby być gotowy w ciągu sześciu miesięcy. Ujawnił też, że najwyższa dotychczasowa oferta za powrót do boksu opiewała na 40 milionów dolarów - Musiałbym dostać około 100 milionów, by powiedzieć "tak". Znalazłoby się wielu ludzi, którzy wyłożyliby takie pieniądze i jeszcze więcej, którzy zapłaciliby za moją walkę. A wróciłbym po to, by zwyciężać- zapowiada.

- Bokserzy wracają z dwóch powodów: dla atmosfery lub dla pieniędzy. Ja tego nie potrzebuję. Jestem szczęśliwy- kończy Anglik.