NBA: Trzecie zwycięstwo Heat, druga porażka Lakers

Sposób na pokonanie drużyny Phila Jacksona znaleźli Sacramento Kings. Sześciu zawodników Sacramento rzuciło ponad 10 punktów.

Drugiej porażki w sezonie doznali koszykarze mistrza NBA - Los Angeles Lakers. Sposób na pokonanie "Jeziorowców" znaleźli ich najgroźniejsi rywale z Pacific Division - Sacramento Kings. "Królowie" wygrali 97:91. Przerwana została seria dziewięciu kolejnych zwycięstw podopiecznych Phila Jacksona.

Duży wkład w sukces "Królów" miał jugosłowiański skrzydłowy Predrag Stojaković, który uzyskał 25 punktów, z czego 15 w decydującej o wyniku czwartej kwarcie. Mike Bibby dodał 21 punktów i zaliczył sześć asyst.

Kluczem do zwycięstwa nad najlepszym drużyną ligi była zespołowa gra w ataku (sześciu zawodników uzyskało ponad dziesięć punktów) oraz obrona, która skupiła się na powstrzymaniu Kobe'ego Bryanta. Skrzydłowy Lakers trafił z gry tylko 9 z 27 rzutów i zakończył spotkanie z dorobkiem 23 punktów. Najwięcej punktów dla gości - 31 - uzyskał Shaquille O'Neal.

Dopiero trzecie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach odniosła drużyna Miami Heat, która po dogrywce pokonała na wyjeździe Seattle SuperSonics 98:94.

Była to pierwsza wygrana ekipy Pata Rileya w ostatnich 13 spotkaniach. Ostatni raz wygrała ona 6 listopada, a jej rywalem był zespół ... "Ponaddźwiękowców". 21 punktów uzyskał Alonzo Mourning, który miał również 12 zbiórek.

Duży wkład w sukces Heat miał Jim Jackson, którego celny rzut z ponad czterech metrów równo z końcową syreną doprowadził do remisu 88:88 i dogrywki

W dramatycznym meczu Toronto Raptors pokonali po dogrywce Denver Nuggets 98:96.

O zwycięstwie gospodarzy zadecydował celny rzut za trzy punkty Vince'a Cartera na 1,4 sekundy przed zakończeniem dodatkowego czasu gry. W całym spotkaniu Carter zapisał na swoim punkcie 42 punkty i zaliczył 15 zbiórek, co jest najlepszym osiągnięciem w jego karierze.

Wyniki piątkowych meczów:

Indiana Pacers - Chicago Bulls 98:83 Toronto Raptors - Denver Nuggets 98:96 (po dogrywce) Boston Celtics - Phoenix Suns 109:102 (po dogrywce) New Jersey Nets - Cleveland Cavaliers 96:84 Orlando Magic - Atlanta Hawks 129:94 San Antonio Spurs - Philadelphia 76ers 86:76 Sacramento Kings - Los Angeles Lakers 97:91 Seattle SuperSonics - Miami Heat 94:98 Los Angeles Clippers - Utah Jazz 86:102 Golden State Warriors - Charlotte Hornets 89:106