Ostatni akord piłkarskiej jesieni

PIŁKA NOŻNA. W najbliższy weekend piłkarze regionu radomskiego rozegrają ostatnie mecze w 2008 roku. Okazją do tego będzie I runda Pucharu Polski na Mazowszu
Region radomski w tej fazie rozgrywek reprezentować będzie 10 zespołów. Ogółem w sobotę i niedzielę o awans do kolejnej rundy PP walczyć będzie 56 drużyn. Broń Radom, jedyny przedstawiciel trzeciej ligi, wyjeżdża do Żyrardowa na mecz z grającą na co dzień w klasie okręgowej Żyrardowianką. Wyjazdy zaliczą także Szydłowianka Szydłowiec do Wkry Żuromin, Zwolenianka Zwoleń, która zmierzy się ze Skrą Konstancin i Wulkan Zakrzew z Legionem Warszawa. Piłkarską jesień przed własną publicznością pożegnają z kolei KS Warka, której rywalem będzie Narew Ostrołęka i Pilica Białobrzegi rywalizująca z Mazowszem Grójec. Najwięcej emocji powinno być jednak w Radomiu, Garbatce i Pionkach. W niedzielę w samo południe zieloni zmierzą się z warszawskim Hutnikiem, który w ubiegłorocznych rozgrywkach wyeliminował Radomiaka z rozgrywek pucharowych. Teraz czas na rewanż. - Nie wychodzimy na boisko z myślą o rewanżu. Po prostu chcemy zagrać jak najlepiej i awansować do kolejnej rundy. Nie ma żadnej mowy o odpuszczaniu pucharu. Zagramy w najsilniejszym składzie - poinformował "Gazetę" Zbigniew Wachowicz szkoleniowiec zielonych. Poobijani po ostatnich meczach są Daniel Barzyński, Arkadiusz Oziewicz i Paweł Boryczka, jednak wszyscy pałają grą w ostatnim spotkaniu Radomiaka w tym roku.

Z kolei na przedstawicieli radomskiej okręgówki czekają czołowe zespoły trzeciej ligi. Plon zagra z GLKS Nadarzyn, a Proch podejmie lidera Świt Nowy Dwór Mazowiecki.