SPORT W SKRÓCIE

Mistrzostwa w Pionkach

SPORTY WALKI. 22 listopada w Pionkach odbędą się Mistrzostwa Polski w karate Tang Soo Do. Zawody rozegrane zostaną w czterech konkurencjach: formy tradycyjne (Traditional Hyungs ), formy z bronią (Weapon Hyungs ), walki semi - contact i walki kombat kalaki. Ponadto z myślą o kibicach zaplanowano również pokaz walki mistrzów. W turnieju udział zapowiedziało około 100 zawodników. Wystąpią najlepsi polscy zawodnicy: Moo Duk Kwan Tang Soo Do, oraz medaliści ostatnich Mistrzostw Europy. Początek zmagań w sobotę od godz. 14 w hali sportowej w Pionkach. Organizatorami imprezy są: pionkowski magistrat, Miejski Zarząd Oświaty i Sportu i Stowarzyszenie Pro-Impuls.

Nocne roszady

SZACHY. Młodzieżowy Dom Kultury był organizatorem nocnego maratonu szachowego, który odbył się w ramach obchodów 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W imprezie wystartowało 22 zawodników. Najlepszy okazał się Arkadiusz Skawiński, który zgromadził 34 punkty w 36 rozegranych rundach. Na drugim miejscu uplasował się Michał Paterek (33 pkt.), natomiast najniższy stopień podium przypadł Konradowi Kądzieli (30,5 pkt.). Kolejne miejsca zajmowali: Marcin Pomagalski, Stanisław Kutkowski, a pierwszą szóstkę zawodów zamykał Jakub Skiba.

Medale Dragona

SPORTY WALKI. Karatecy Dragona Radom wywalczyli medale ogólnopolskiego turnieju karate kyokushin, który odbył się w Chełmie. Radomski klub reprezentowało w tej imprezie czterech zawodników, z których trzech zajmowało miejsca na podium. Najlepiej spisał się Łukasz Guzik, który w wadze ciężkiej wywalczył złoty krążek. Zawodnik Dragona, który uprawianie karate łączy z grą w pierwszoligowym zespole szczypiornistów AZS Politechnika Radomska, wygrał w Chełmie kolejno: z Danielem Tofilem z Sanoka, Sławomirem Pudłowskim z Przemyśla i Adrianem Ząbkiem z Sandomierza. Z kolei inny radomianin Szymon Panek w kategorii junior młodszy (rok urodzenia 1994) w wadze do 60 kg zajął trzecie miejsce. Dwa kolejne brązowe medale wywalczyli Krzysztof Maćkowski (kat. junior 1992, 60 kg) oraz najstarszy uczestnik imprezy Roman Lesica (kat. open powyżej 45. roku życia).