Koszykarki w imponującej formie. AZS pokonany

Tak dobrze i pomysłowo grającej drużyny koszykarek w Toruniu już dawno nie było. Gospodynie rozgromiły AZS INEA, który w zeszłym sezonie zamknął katarzynkom drogę do play-off. W niedzielny wieczór poznanianki były tylko tłem dla świetnie grających zawodniczek Energi.
Jedynie w pierwszej kwarcie zespół z Wielkopolski był w stanie dotrzymać kroku podopiecznym Omanicia. W drużynie gospodyń ponownie zabrakło kontuzjowanej liderki Moniki Krawiec. - Choć zawodniczka oficjalnie pojawiła się w protokole, to na parkiet nie wybiegła. Jednak jej obecność na boisku nie była potrzebna.

Od drugiej kwarty rozpoczął się bowiem koncert gry w wykonaniu katarzynek. Nie do zatrzymania pod koszem była Jacqueline Moore, a z dystansu trójkami raziła Ilona Jasnowska. Jednak prawdziwa eksplozja nastąpiła na początku trzeciej części tego pojedynku. W ciągu trzech minut torunianki aż pięciokrotnie trafiły z dystansu: dwukrotnie Quianna Chaney, a po razie Patrycja Gulak, Jacqueline Moore i Jasnowska. W tym momencie przewaga Energi wynosiła już 20 pkt - było 58:38, dla gospodyń.

Zawodniczki Omanicia do świetnej gry w ataku popisywały się także skuteczną defensywą. Już w połowie trzeciej kwarty poznanianki były zrezygnowane i pogodzone z porażką. - Nie wierzyłyśmy w to, że możemy wygrać to spotkanie. Zawiódł cały zespół - powiedziała po meczu trener AZS INEA Katarzyna Dydek.

Wysokie prowadzenie pozwoliło Omaniciowi na wprowadzenie na parkiet zawodniczek rezerwowych. To dało okazję do zdobycia pierwszych punktów w sezonie Patrycji Bajerskiej. - Jestem zadowolony. Zagraliśmy dobry mecz i z tego się cieszę. Zespół z Poznania gra bardzo szybką koszykówkę, ale udało nam się powstrzymać rywalki - powiedział po meczu Omanić.

W najbliższą sobotę toruńskie koszykarki na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek zmierzą się w Jeleniej Górze z Finepharm AZS KK.

Wynik meczu

Energa - INEA AZS 87:65

Kwarty: 21:22, 23:13, 22:13, 21:17

Energa: Chaney 19 (3), J. Moore 15 (1), Gulak 14 (1), S. Moore 8 (1), Tłumak 4 oraz Jasnowska 16 (3), Chełczyńska 4, Gala 3, Bajerska 2, Waligórska 2, Wilk 0,

INEA AZS: Howard 13 (2), Skobel 13, Aleliunaite-Jankowska 10, Walich 8, Sibora 6 (2) oraz Idczak 9 (1), Mrozińska 4, Wdowczyk 2, Rafałowicz 0, Pamuła 0,

Pozostałe wyniki: Wisła Can/Pack Kraków - CCC Polkowice 58:48, MUKS Poznań - Cukierki Odra Brzeg 54:65, Utex ROW Rybnik - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 78:51, KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Finepharm AZS KK Jelenie Góra 84:72, ŁKS Siemens AGD Łódź - Lotos Gdynia 60:89