Koszykarze z Gniewkowa wracają na tarczy

Olsztyńscy zawodnicy nie sprostali na wyjeździe drużynie Bonduelle Gniewkowo, ulegając 90:100 (23:28, 19:23, 18:25, 30:24)

Dla Inter Parts AZS UWM to piąta przegrana w drugoligowych rozgrywkach.

- Mecz nie ułożył się po naszej myśli - mówi Tomasz Majchrowicz, szkoleniowiec olsztynian. - Nastawieni byliśmy na pilnowanie przede wszystkim koszykarzy podkoszowych Dariusza Cywińskiego oraz Roberta Małeckiego, którzy dotąd grali główne role w drużynie z Gniewkowa. I z tego zadania moi zawodnicy wywiązali się bardzo dobrze, ale gospodarze w pierwszej połowie zaskoczyli nas fenomenalną skutecznością rzutów za trzy punkty [w całym meczu 9 trafień na 20 prób - red.].

Drużynie ze stolicy Warmii i Mazur brakowało skuteczności. Tymczasem rywale punktowali głównie po szybkich kontrach. - Byliśmy zespołem wyższym, dlatego pod tablicami powinniśmy królować, a w rzeczywistości w statystykach wyszło po równo - kontynuuje Majchrowicz. - W drugiej połowie koszykarze z Gniewkowa odskoczyli już na bezpieczną 23-punktową przewagę. Potem dokonali wielu zmian w składzie, ja również przeprowadziłem roszady i na dwie minuty przed końcem spotkania przegrywaliśmy tylko sześcioma oczkami. Niestety wówczas plac gry za zbyt dużą ilość (pięć) fauli musieli opuścić Łukasz Muszyński i Rafał Kacprzak.

Do tego doszły nie do końca przemyślane akcje, co ostatecznie skończyło się przegraną 90:100.

Kolejnym przeciwnikiem zawodników Inter Parts AZS UWM będzie Legia Warszawa. Jeśli olsztynianie chcą myśleć o utrzymaniu na tym szczeblu rozgrywek, w takim spotkaniu (sobota, w Kortowie) nie mogą sobie pozwolić na porażkę.

Punkty dla Inter Parts: Panewski 26, Zalewski 24, Muszyński 15, Rosiński, Konsek po 5 oraz Bacławski, Kacprzak, Andrusiewicz po 4, Iwicki 3, Janiewski