I liga piłkarzy ręcznych: dreszczowiec w Końskich

W ósmej serii po raz pierwszy w tym sezonie zwycięstwa świętowały obie świętokrzyskie siódemki. KSSPR walczył o nie do samego końca.

KSSPR Końskie - ASPR Zawadzkie 32:31 (14:15)

Końskie: Ratuszniak, F. Sadowski - T. Napierała 11, R. Napierała 10, Smołuch 4, Iskra 3, Fiutek 3, Juszczyk 1, R. Przybylski, N. Trojanowski, Jasiński.

Prawdziwa huśtawka nastrojów i napięcie do ostatnich minut. Po wyrównanym początku (3:3 w 5. min) goście zdobyli cztery bramki z rzędu, a po kwadransie wygrywali 10:5. Podopieczni Mariana Panka odpowiedzieli także czterema kolejnymi trafieniami, ale prześcignąć ASPR zdołali dopiero po przerwie - 17:16 w 33. min. Jednak szybko znów do głosu doszli goście i mało kto wierzył, że się uda, bo w 45. min wygrywali już 25:20, a jeszcze w 52. - 29:26. Konecczanie znów jednak pokazali charakter i w sześć minut trafili sześciokrotnie (pomógł też w bramce Rafał Ratuszniak). I to nie koniec emocji, bo Zawadzkie rzuca szybko dwie bramki, a do tego siedem sekund przed końcem gospodarze przestrzelają rzut wolny. Na wyrównanie nie dał szans najskuteczniejszy Tomasz Napierała, który obejrzał nawet czerwoną kartkę, bo przeszkadzał we wznowieniu (jak to opisano w protokole... objął bramkarza).

Żagiew Dzierżoniów - Wisła Sandomierz 24:29 (11:16)

Wisła: Serafin Polit - Karbownik 6 (2), Adamczyk 5, Ogrodnik 5, Kuroś 4, Kutek 3, Kubisztal 3, Dusak 3, Pawelczyk, Gach, Guz, Stępień, Cupisz.

Pierwsza wyjazdowa wygrana sandomierzan. Grający dobrze w obronie podopieczni Adama Węgrzynowskiego kontrolowali wydarzenia na parkiecie z wyjątkiem pierwszych fragmentów drugiej odsłony. Wtedy to siódemka gospodarzy zniwelowała sporą już przewagę Wisły i zrobiło się 18:18 w 42. min. Ale goście - podobnie jak przed przerwą (3:5, 5:8 i 9:13) - szybko odskoczyli na trzy-cztery bramki. Dobry mecz w barwach Wisły zagrał bramkarz Piotr Serafin, broniąc m.in. dwa rzuty karne.

Pozostałe wyniki 8. kolejki:

ChKS Łódź - AZS AWF Biała Podlaska 30:33,

Unia Tarnów - Norgips Gwardia Opole 28:24,

MTS Chrzanów - NMC Powen Zabrze 17:30,

Olimpia Piekary Śląskie - AZS Politechnika Radomska 21:23.

II liga: Smagór bohaterem

Bramkarz Poloniki Paweł Smagór w meczu z AZS Katowice obronił trzy rzuty karne i wygrał 5 pojedynków sam na sam.

Polonica Kielce - AZS Katowice 29:26 (16:11)

Polonica: Smagór, J. Głowacki, Zalewski - Glita 11, R. Kubiec 7, Dylewicz 4, Wiórkiewicz 3, Jankowski 2, Adach 2, Biber, M. Głowacki.

Sokół Końskie - Viret CMC Zawiercie 29:33 (17:18)

Sokół: Musiałczyk, Foks, Kowalski - Rurarz 10, Kifer 9, M. Ocetek 4, Stanek 2, Krawczyk 2, Król 2, Majchrzak, Kałuziński, Pancer.

Vive II Kielce - Stalprodukt Bochnia 26:31 (13:14)

Vive II: Szczecina - Cieniek 10, Matusiak 8, Przybylski 3, Żak 2, Dziura 1, Pięta 1, Zacharski 1, Więckowski.

Stal II Mielec - Grunwald Ruda Śląska 20:33,

Czuwaj POSiR Przemyśl - Orzeł Przeworsk 32:23,