Siatkarki idą jak burza

SIATKÓWKA. Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi odniosły siatkarki AZS Politechnika Radomska. Podopieczne Aleksandra Klimczyka w czterech setach pokonały Nike Ostrołęka.

Dwie pierwsze partie akademiczki rozstrzygnęły na własną korzyść, nie pozostawiając drużynie z Ostrołęki cienia wątpliwości, kto jest lepszym zespołem. Prawdziwe emocje dostarczył trzeci set. Radomianki, prowadząc 14:8 oddały inicjatywę, pozwalając przyjezdnym na odrobienie strat. Przy stanie 16:16 błąd ustawienia naszego zespołu pozwolił przeciwniczkom na objęcie pierwszego w tym meczu prowadzenia. Minimalnej przewagi siatkarski Nike nie oddały do końca tej rozgrywki, nadal mając nadzieję na korzystny wynik konfrontacji. Nic bardziej mylnego, bowiem reprymenda szkoleniowca akademiczek podziałała na jego podopieczne mobilizująco. Czwartą odsłonę gospodynie rozstrzygnęły na swoją korzyść w końcówce, wykorzystując błędy siatkarek z Ostrołęki.

AZS Politechnika Radomska - Nike Ostrołeka 3:1 (25:23, 25:19, 24:26, 25:22).

AZS: Januszewska, Nadziałek, Kucharska, Pasieczna, Dobosz, Majkusiak, Sokołowska (libero), Gnyś, Tracz, Klat.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: AZS BTPS Białystok - Start Łódź 3:0, Jedynka Aleksandrów Łódzki - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0, Sparta Warszawa - Legionovia Legionowo 0:3, ŁKS Łódź - AZS AWF Warszawa 0:3.