NBA. Jordan wrócił i wygrał

Michael Jordan wrócił do pierwszej piątki Washington Wizards po jednym spotkaniu przerwy. Jego drużyna pokonała Houston Rockets 85:82

Jordan nie grał po raz pierwszy w tym sezonie we wtorek i po raz pierwszy od 1993 roku, po badaniu, które wykazało płyn w prawym kolanie. Po usunięciu płynu Jordan nieoczekiwanie wrócił do gry, zdobył 10 ze swoich 18 punktów w czwartej kwarcie, dzięki czemu jego drużyna wygrała..

- Jest wspaniały. Aż trudno uwierzyć, że wciąż potrafi robić to co dziś pokazał - powiedział trener Houston Rudy Tomjanovich.

Powrót Jordana wydawał się przedwczesny - Air miał tylko cztery celne rzuty na 15 w pierwszych trzech kwartach. Ale w czwartej właśnie dzięki niemu Wizards zdobyli 8 pkt, gdy przeciwnicy tylko trzy. Jordan rzucił trzy razy celnie i miał asystę. Wizards objęli prowadzenie 72:65 na pięć minut przed końcem spotkania.

Jordan asystował przy kluczowym rzucie Tyronna Lue na 91 sekund do końca. W sumie miał 18 pkt, siedem asyst i sześć zbiórek. Był na parkiecie 33 minuty.

- Nie dotknąłem piłki do kosza przez kilka dni, więc straciłem czucie gry - powiedział Air. - Trzeba było aż trzech kwart, abym poczuł się sobą.