Druga porażka MOSiR-u

W dziesiątej kolejce I ligi koszykarzy drugą porażkę poniósł MOSiR Krosno, który przegrał w Warszawie z Polonią 2011 77:96. Po tej przegranej podopieczni Mariusza Zamirskiego stracili przodownictwo w tabeli.

Pojedynek z drużyną z Warszawy od początku nie układał się po myśli krośnian. Już po pierwszej kwarcie przegrywali oni różnicą 17 punktów. Przewaga gospodarzy wzrosła w dwóch kolejnych odsłonach i po 30 minutach było już 77:54 dla Polonii. W ostatniej kwarcie krośnianie zdołali tylko nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

W ekipie gospodarzy znakomicie zaprezentował się Dardan Berisha, który zdobył aż 30 punktów i pięć razy celnie przymierzył zza linii 6,25 metrów. W drużynie z Krosna, która w Warszawie musiała sobie radzić bez Rafała Stolarka, najskuteczniejszy był Dariusz Oczkowicz - 12 punktów. Po tej porażce krośnianie stracili pozycję lidera na rzecz Big Stara Tychy. Obie drużyny mają jednak taką samą liczbę punktów.

Ważne zwycięstwo z mocnym zespołem Żubrów Białystok odnieśli koszykarze Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka już po pierwszej kwarcie wypracowali sobie dziewięciopunktową przewagę nad zajmującymi trzecie miejsce w tabeli Żubrami. Rywale co prawda starali się odrobić straty i po 30 minutach zmniejszyli dystans do dwóch punktów, ale siarkowcy nie dali sobie odebrać szóstej wygranej w sezonie. Najskuteczniejszy w ich szeregach był Michał Baran, który zdobył 15 punktów.

Także po raz szósty w obecnych rozgrywkach triumfowali koszykarze Sokoła Łańcut, którzy pokonali we własnej hali AZS Kalisz 76:69. O sukcesie podopiecznych Dariusza Kaszowskiego zadecydowała druga połowa. Po pierwszej beniaminek niespodziewanie wygrywał różnicą dziewięciu punktów. Po zmianie stron kaliszanie zdobyli tylko 27 punktów. Sokół, w którego szeregach prym wiedli Michał Kułyk i Tomasz Pisarczyk, już w trzeciej kwarcie odrobił straty, by ostatecznie wygrać różnicą siedmiu punktów.

Już po raz dziesiąty w tym sezonie przegrała Resovia. Tym razem podopieczni Bogusława Wołoszyna ulegli w wyjazdowym meczu beniaminkowi z Dąbrowy Górniczej różnicą aż 34 punktów. Gospodarze, dla których 18 punktów zdobył Piotr Zieliński, byli zdecydowanie lepsi w każdej z czterech kwart. Dla Resovii także 18 oczek uzyskał Mirosław Babiarz.

Wyniki 10. kolejki:

Polonia 2011 Warszawa - MOSiR Krosno 96:77. Kwarty: 28:11, 22:21, 27:22, 19:23. Polonia: Berisha 30 (5), Pamuła 14 (1), Bartosz 13 (1), Karwowski 11 (1), Jankowski 6, Lewandowski 5 (1), Nowakowski 5 (1), Kołowca 5, Mokros 2. MOSiR: Oczkowicz 12 (2), Salamonik 11 (1), Piątek 10, Pluta 9 (1), Bal 8 (1), Puścizna 8 (2), Hajnsz 6, Sołtysiak 4, Ożóg 4, Adamczyk 2, Kalinowski 2, Musijowski 1.

Sokół Łańcut - AZS PWSZ OSRiR Kalisz 76:69. Kwarty: 13:19, 20:23, 23:14, 20:13. Sokół: Kułyk 19 (4), T. Pisarczyk 18 (1), Mroczek 15 (2), Chromicz 8, Dubiel 8, W. Pisarczyk 4, Kwiatkowski 2, Szurlej 2, Balawender 0. AZS: Dryjański 23, Krajewski 16 (2), Olejnik 15 (3), Kalinowski 11 (2), Malona 4, Buczyniak 0, Mruczkowski 0.

MKS Dąbrowa Górnicza - Resovia Rzeszów 91:57. Kwarty: 25:17, 20:12, 26:16, 20:12. MKS: Zieliński 18 (2), Deja 14, Malcherczyk 13 (1), Bogdanowicz 11 (2), Milewski 10 (1), Basiński 9, Koziński 6, Koczwara 5 (1), A. Lewicki 2, Adamczyk 2, Szczypka 1, M. Lewicki 0. Resovia: Babiarz 18 (2), Rynkiewicz 12 (4), Biela 10 (2), Młynarski 10 (1), Szpyrka 3, Małecki 2, Winiarski 1, Doliński 1, Serwoński 0, Gorczyca 0, Włodarczyk 0.

Siarka Tarnobrzeg - Żubry Białystok 72:68. Kwarty: 24:15, 16:18, 15:20, 17:15. Siarka: Baran 15 (1), Krupa 13 (1), Miś 11, Marciniak 9 (1), Zych 8, Wójcik 6, Szczytyński 3 (1), Prażmo 3, Uriasz 2, Rabka 2. Żubry: Misiewicz 12, Bet 11 (2), Zakrzewski 11 (1), Kujawa 9 (3), Jagoda 7, Zabielski 7, Kulikowski 6, Rapucha 4, Busz 1, Brzozowski 0, Wysocki 0.

Intermarche Zastal Zielona Góra - Big Star Tychy 51:62, Sudety Jelenia Góra - Asseco Prokom II Sopot 62:71. Mecze ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź - Znicz Basket Pruszków oraz AZS AWF Katowice - Stal Stalowa Wola zakończyły się po zamknięciu tego wydania "Gazety".