Lekcja dla Trefla

Bez niespodzianki w Olsztynie. W meczu 5. kolejki PlusLigi siatkarze Trefla Gdańsk przegrali z AZS UWM 1:3.

Dla gospodarzy nie był to łatwy mecz, ale wpływ na to miała nie tyle dobra postawa gdańszczan (którzy m.in. popsuli aż 22 zagrywki!), co proste błędy popełniane przez gospodarzy. Olsztynianie długo nie mogli sobie poradzić z blokiem Trefla, w którym brylował Łukasz Kadziewicz. To właśnie ten siatkarz był najjaśniejszym punktem gości, choć i on efektowne akcje przeplatał z prostymi błędami - po dotknięciu przez Kadziewicza siatki AZS wygrał pierwszego seta 25:22.

Kolejnego od prowadzenia rozpoczęli goście i mimo że akademicy starali się odrobić straty, kilkakrotnie broniąc wydawałoby się beznadziejne piłki - to rywale w dalszym ciągu utrzymywali niewielką przewagę (6:7, 13:14). Losy seta rozstrzygnął Wojciech Winnik. Atakujący Trefla najpierw dał swojej drużynie piłkę setową odbijając blok rywali, po czym sam zablokował Fina Olliego Kunnariego (19:25).

W trzecim secie gdańszczanie zaczęli gubić się w przyjęciu piłki, a Kadziewicz, który do tej pory pewnie punktował, zatracił skuteczność. A sama końcówka znów "należała" do Winnika, tyle że tym razem decydujących punktów dostarczył on przeciwnikom - przy stanie 23:20 posłał piłkę w aut, a przy piłce setowej dla AZS nadział się na blok Wojciecha Grzyba.

Czwarty set był już jednostronnym widowiskiem. Mocna bita z wyskoku zagrywka w wykonaniu Kunnariego i Pawła Siezieniewskiego kompletnie rozbiła szeregi gości. - Nie możemy podnieść się po starcie Bruno Zanuto [Brazylijczyk jest kontuzjowany - red.] - tłumaczył po meczu Kadziewicz. - Wprawdzie on nie gra, ale przyjechał z nami do Olsztyna i proszę mi uwierzyć, że gdyby zdjął tu dresy oraz koszulkę, to pół hali by się posikało z wrażenia, a drugie pół by nie wierzyło, że tak może wyglądać siatkarz. To naprawdę klasowy zawodnik i wierzę, że kiedy wróci do dyspozycji, będziemy zupełnie inną drużyną - podsumował Kadziewicz.

Sety: 25:22, 19:25, 25:22, 25:19

AZS UWM: Zagumny, Kunnari, Grzyb, Szymański, Siezieniewski, Kowalczyk, Andrzejewski (libero) oraz Józefacki, Oczko.

Trefl: Bednaruk, Janić, Kadziewicz, Winnik, Serafin, Szulik, Samardzić (libero) oraz Skorij, Kruk, Stancelewski.