Asysta Błaszczykowskiego, Borussia zwycięska

Jakub Błaszczykowski zagrał 73 minuty i zaliczył asystę, a jego Borussia Dortmund rozbiła 4:0 Eintracht Frankfurt w 13. kolejce niemieckiej Bundesligi. W innym meczu Bayern Monachium zremisował z Borussią Moenchengladbach 2:2, mimo że prowadził już 2:0.

Sześć minut Smolarka w meczu z Liverpoolem

Bohaterem spotkania na Signal Iduna Park był jednak Tamas Hajnal. Węgierski pomocnik Borussi zaliczył aż trzy asysty i zdobył jedną z bramek. Właśnie przy jego trafieniu kluczowym podaniem popisał się Błaszczykowski. Po udanym dryblingu z prawej strony, nasz reprezentant Polski wyłożył piłkę Hanjalowi , a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali. W 73. minucie Polaka zmienił Alexander Frei. Oprócz Węgra dla drużyny z Dortmundu dwa gole zdobył Subotic, a jednego dorzucił Santana.

Po raz kolejny w ostatnich minutach komplet punktów stracił Bayern Monachium Mimo prowadzenia 2:0, mistrzowie Niemiec tylko zremisowali na wyjeździe z Borussią M'gladbach 2:2. Całe spotkanie w barwach Energie Cottbus rozegrał Mariusz Kukiełka, który mógł cieszyć się ze zwycięstwa swojego zespołu nad Karlsruhe 1:0. Bramek nie doczekali się natomiast kibice w Stuttgarcie, gdzie tamtejsze VfB zremisowało z Arminią. Artur Wichniarek grał od początku i zszedł z boiska dopiero w doliczonym czasie gry.

Najwięcej działo się w Hoffenheim. Rewelacyjny beniaminek po emocjonującym meczu pokonał VfL Wolfsburg 3:2. Jedną z bramek zdobył Vedad Ibisevic, po którego już teraz w kolejce ustawiają się najsilniejsze europejskie kluby. Jacek Krzynówek nie znalazł uznania w oczach Feliksa Magatha i po raz kolejny zabrakło go nawet na ławce rezerwowych.

Na boisku nie pojawił się także Łukasz Piszczek, który nadal leczy kontuzję. Jego koledzy pokonali na własnym stadionie HSV 2:1. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. Do przerwy przegrywali bowiem 0:1.

Liderem został Bayer Leverkussen, który wygrał u siebie z Schalke 2:1.