Atleci są już w Bydgoszczy

Tylko godziny dzielą już nas od mistrzostw świata w fitness sportowym, które w sobotę i niedzielę odbędą się w naszym mieście. - Przygotowania już się praktycznie zakończyły, liczymy na co najmniej cztery medale - mówi Andrzej Maciejewski, organizator imprezy


- Cieszę się, że spotykamy się właśnie tutaj. Poziom widowiska na pewno będzie zadowalający. Atleci z całego świata zjeżdżają się już do Bydgoszczy. Na razie jesteśmy pewni 26-27 państw. 32 kraje to maksimum, jakie może być - mówi Edmundas Daubaras, prezydent Światowej Federacji Fitness. Większość uczestników dotarła już do Bydgoszczy, ostatnia grupa pojawi się dziś po południu.

Mistrzostwa rozpoczynają się w sobotę, ale główne rozstrzygnięcia poznamy dopiero w niedzielę. Finałowe zmagania najlepszych zawodników fitness odbędą się w "Łuczniczce" (godz. 11-14.30). - Przygotowania są już właściwie zakończone. Na bieżąco kompletujemy jeszcze medale oraz pamiątkowe puchary, stawiamy scenę i dekorujemy halę - informuje Andrzej Maciejewski, organizator zawodów i jednocześnie prezes Polskiej Federacji Fitness Sportowego.

Rywalizacja toczyć się będzie m.in. w kategoriach FIT-KID (dla dzieci do 10, 12 i 14 lat), fitness sportowego kobiet (do 16, 18, 21 lat oraz seniorek), mężczyzn (do 18, 21 lat oraz seniorów) oraz osób niepełnosprawnych - wszystko to programy dowolne. Zawodniczki wystąpią także w sukniach, odbędzie się również pięć konkurencji oceniających sylwetkę startujących. - Mam nadzieję, że doping publiczności pomoże nam w uzyskaniu świetnego wyniku - liczy Natalia Bocian z UKS Fitness Bydgoszcz, jedna z faworytek do medalu (model fitness oraz fitness sportowe). - Będzie moja rodzina, znajomi i przyjaciele, jednym słowem wszyscy najbliżsi. Postaram się nie sprawić zawodu - wtóruje jej koleżanka klubowa Agata Czerkawska (fitness sportowe).

Reprezentacja Polski składa się z 12 kobiet, w tym 11 bydgoszczanek: Sylwia Kaczmarek, Anita Bekus, Marta Noska, Agnieszka Wittkowicz, Aleksandra Hys, Dominika Lipkowska, Agata Piotrowska, Natalia Bocian, Agata Czerkawska, Paula Kotzbach i Izabela Kwiatkowska.

W skład kadry narodowej wchodzi także sześciu mężczyzn, wśród których jest także Waldemar Witkowski, reprezentant klubu Triumf/Start Bydgoszcz. - Osobiście liczę na 4-5 medali naszej reprezentacji. To cel realny. Nie wymienię oczywiście nazwisk, bo wiem, że wszystkie dziewczyny będą o nie walczyć - twierdzi Maciejewski.

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) do nabycia w kasach "Łuczniczki".