Ostatki czwartoligowców

PIŁKA NOŻNA. 17. kolejka spotkań czwartej ligi zakończy rundę jesienną. W najciekawszych pojedynkach Radomiak 1910. SA podejmie Zwoleniankę Zwoleń a Szydłowianka Szydłowiec zmierzy się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki
Po ostatnich niepowodzeniach i zdobyciu zaledwie jednego punktu w dwóch spotkaniach, piłkarze Radomiaka chcą wygrać najbliższy mecz i godnie pożegnać się z kibicami. - Zawsze tak jest, że ten ostatni pojedynek pozostaje w pamięci podczas przerwy zimowej. Dlatego zrobimy wszystko, aby zdobyć komplet punktów i zaprezentować się z jak najlepszej strony - poinformował "Gazetę" Zbigniew Wachowicz, trener zielonych. Do zespołu po absencji spowodowanej kartkami powrócą Piotr Wlazło i Marcin Sikorski. Rywalem gospodarzy będzie Zwolenianka Zwoleń, która zwłaszcza w spotkaniach wyjazdowych traci większość swoich walorów. W siedmiu takich pojedynkach podopieczni Pawła Potenta zdobyli zaledwie cztery punkty. - Nie ukrywam, że jest nam trochę pod górkę. Brakuje w tych meczach szczęścia i skuteczności. Na rywalizację z Radomiakiem specjalnej premii nie przewiduję. Premią dla zawodników będzie to, jeśli się wzniosą na wyżyny swoich możliwości i godnie zaprezentują w Radomiu - stwierdził Waldemar Garbat, prezes Zwolenianki.

Z kolei w Szydłowcu gospodarze zagrają z silną Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Jeśli zawodnicy miejscowych przystąpią do gry tak zmotywowani jak w ostatnich pojedynkach, wówczas trzy punkty powinny stać się ich łupem. Przypomnijmy, że w dwóch ostatnich Szydłowianka aż 11 razy zmuszała bramkarzy rywali do wyjmowania piłek z siatki.

W pozostałych spotkaniach 17. kolejki: Mszczonowianka Mszczonów - Pilica Białobrzegi, Sparta Jazgarzew - KS Warka, Wulkan Zakrzew - Ursus Warszawa, Piast Piastów - Amur Wilga, Zryw Sobolew - Skra Konstancin, Mazovia Mińsk Mazowiecki - KS Piaseczno. Pauzuje - Korona Góra Kalwaria.